Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyčistit měděné nádobí | rady

Jak vyčistit měděné nádobí | rady. Měděné nádobí, to je skvost a zaslouží si, aby bylo o něj řádně pečováno. Možná jste na jeho čištění vyzkoušeli ledacos, ale stále to není takové, jak byste ho chtěli mít. Lesknoucí, bez fleků a skvrn, nebo alespoň je co nejvíce zneutralizovat. Aby tohle nádobí mělo punc výstavních kousků, poradíme vám několik čistících a účinných variant.

Co je potřeba

hadr

sůl

citron

prášek do pečiva

worcester

voda

ocet

1

Worcesterová omáčka

Ano, je to ta známá worcesterová omáčka, která se používá a přidává jako příchuť do svíčkové. Tak tedy na houbičku naneste tento worcester a potřete s ním měděné hrnce, pánve nebo jakýkoliv druh měděného nádobí. Nechte působit asi 5 minut a roztírejte houbičkou všude a důkladně po nádobí a zároveň leštěte. Nakonec hrnce opláchněte a utřete dosucha.

2

Citrónová šťáva a prášek do pečiva

Obojí smíchejte, aby vznikla pasta, která se dá dobře roztírat, a aby na hrnci držela. Naneste ji na měděné nádobí hadříkem, nechte nejdřív působit asi 5 minut a pak hadříkem znovu přetírejte, zejména v oblasti úchytů, držáků. Pak nádobí omyjte horkou vodou.

3

Sůl a ocet

Do hrnečku nalijte ocet a přidejte 3 plné lžíce soli. Směs míchejte, dokud se nerozpustí. Pak měděné nádobí tímto roztokem houbičkou omyjte, nechte zase několik minut působit a po tom drhněte dočista. Opět omyjte teplou nebo horkou vodou.

4

Půlka citronu a sůl

Pokud stále zůstávají na měděném nádobí nějaké skvrny, rozpulte citron, namočte jej tím rozříznutím do soli, ať se bohatě nabalí a tímto citronem skvrny drhněte. Opakujte znovu namočení do soli a stále drhněte. Potom dobře opláchněte.

5

Teď konečně má nádobí ten správný lesk a glanc.

Bude vypadat skvěle a honosně.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak na čištění sporáku | rady
Jak na čištění sporáku | rady. Připečená mastnota od jídla na sporáku je nevzhledná, tmavá, rezavá a odpuzující. I když kamna po každém vaření omyjeme…
Jak vybrat žehličku na vlasy | tipy
Jak vybrat žehličku na vlasy | tipy. Působit upraveně si může dovolit každá žena. Pomůže nám moderní žehlička na vlasy, která umožňuje vytvořit dokona…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.