Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyrobit domácí mýdlo | rady na netradiční dárek

Jak vyrobit domácí mýdlo | rady na netradiční dárek. Ručně vyráběné domácí mýdlo můžeme formovat do různých tvarů a barvit ho podle svého přání. Nejen z tohoto důvodu se domácí mýdlo stává oblíbeným výrobkem, který můžeme věnovat jako netradiční dárek. Obdarovaného jím jistě potěšíme. Výroba domácího mýdla je jednoduchá - a já vám ukážu, jak takový neobyčejný dárek vyrobit.

Co je potřeba

Mýdlová hmota (popř. můžeme rozdrtit obyčejná mýdla či lépe ostrouhat na běžném kuchyňském struhadle)
Barva na mýdlovou hmotu
Vonná esence do svíček
Silikonové formy na mýdla
Větší a menší hrnec (popř. sklenice od okurek)
Výzdoba - mušle, plátek ovoce, lístky růže
Špejle

1

Nejprve připravíme vodní lázeň, v níž rozehřejeme mýdlovou hmotu. Tu zakoupíme v drogerii, cena za kilogram mýdlové hmoty se pohybuje okolo 150 Kč. Mýdlová hmota se prodává v sáčku nebo v menší krabiččce. Do malého hrnce nebo připravené sklenice nasypeme mýdlovou hmotu, do většího hrnce nalijeme teplou vodu, ohříváme a teplotu udržujeme. Menší hrnec (sklenici) vložíme do hrnce s teplou vodou. Mýdlová hmota se rozpouští zhruba 10 minut.

2

Přidáme zakoupenou barvu a špejlí můžeme zamíchat, abychom proces urychlili. Otevřeme vonnou esenci a přidáme pouze pár kapek. Rozteklou hmotu ze sklenice přelijeme do formiček.

3

Chceme-li, aby netradiční dárek byl skutečně vyšperkovaný, domácí mýdlo ozdobíme. K tomu můžeme použít cokoli, co nás napadne. Plátky ovoce, květinové lístky, drobné mušle apod., ozdůbku umístíme do rozteklé hmoty.

4

Tuhnutí probíhá v pokojové teplotě zhruba hodinku. Náš netradiční dárek v podobě domácího voňavého mýdla je na světě.

Aby ozdoba domácího mýdla byla po vytuhnutí umístěná uprostřed, do formy nalijeme nejprve první vrstvu rozteklé mýdlové hmoty, položíme ozdobu. Necháme trošku vytuhnout a znovu zalijeme.

Domácí mýdlo nemusí mít tvar podle formiček. Například v Řecku zakoupíte tradiční domácí mýdla s blahodárnými účinky na lidskou pokožku obdélníkových tvarů.

Používejte při manupulaci s horkými sklenicemi kuchyňskou chňapku.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články