Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyrobit medailonek z prstýnku | tipy

Jak vyrobit medailonek z prstýnku | tipy. Medailonek z prstýnku je velmi snadný a rychlý dárek. Potřebné pomůcky najdete snadno doma a samotná výroba vám nezabere více než půlhodinku.

Co je potřeba

prstýnek
fotografie vhodného rozměru
řetízek
kousek kartónu
nůžky
lepidlo
kružítko nebo jehla

1

Potřebujeme malou fotografii s obličejem, který se vejde do průměru zvoleného prstýnku. Obličej obkreslíme podél vnitřní strany prstýnku a vystřihneme. Totéž uděláme s kouskem kartónu. Tady si ale dáváme pozor a kartón obstřihujeme až za obkreslenou čárou (tedy tak, aby čára na kartónu zůstala). Pokud použijeme obyčejnou tužku, dá se lehce vygumovat nebo nechat na místě – nebude vidět. Kartón použijte nejlépe z nějaké polepené krabice – bílé pozadí se pro fotografii hodí lépe než hnědé.

2

Teď si vezměte k ruce řetízek a prohlédněte si užší konec jeho zapínání. Teď musíte do fotografie i kartónu udělat nůžkami dírku velkou přesně tak, aby jí bylo možné zapínání protáhnout. Dírky musí být na fotografii i kartónu stejné, takže zvolené místo nejprve propíchneme jehlou nebo kružítkem a pak teprve stříháme dírky. Dejte pozor, aby dírka na fotografii nevedla například okem vyobrazené osoby.

3

Nyní obě vzniklá kolečka navlékněte na řetízek v pořadí: prstýnek, kolečko kartonu, fotografie. Kartón i fotografii jemně zasuňte do prstýnku. Pokud jste obkreslovali a měřili dobře, měly by tam bez problémů držet. V opačném případě použijte kapku lepidla. Nikdy ale kartón nepřilepujte přímo k řetízku! Hotový medailonek věnujte nejlépe v dárkové krabičce milované osobě.

Pokud chcete mít medailon opravdu krásný a odolný, můžete zadní stranu kartonu polepit kouskem kůže nebo látky.

Autor: notburga
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vyrobit sošku z fima | tipy
Jak vyrobit sošku z fima | tipy. Nevíte, co dát svému kamarádovi nebo kamarádce k Vánocům? Vyrobte pro ně jejich oblíbenou postavičku nebo zvíře z fim…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.