Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyrobit nádhernou květinovou krabičku

20. Prosinec 2019
Jak vyrobit nádhernou květinovou krabičku

Kocháte se rádi originálními květinovými dekoracemi? Chcete prozářit svůj byt, oživit pracovní místo a nebo někoho obdarovat? Zde najdete inspiraci!

Co je potřeba

  • Alobal nebo igelit na vyložení krabičky

  • Floristickou hmotu Oasis (lze koupit např. v Hornbachu)

  • Pevné nůžky, nůž, lepidlo

  • Květiny, ozdobnou zeleň

  • Dle libosti drobné sladkůstky, sušené plody, malé šišky, šípky, větvičky, perličky atd.

  • Barevnou stuhu na krabičku (v případě jednobarevné krabičky)

1

Krabičku vyložíme igelitem nebo alobalem tak, aby bylo pokryté dno i stěny. Na stěnách můžeme okraje přichytit lepidlem určeným pro igelit nebo alobal. Jednobarevnou krabičku můžeme po obvodu obvázat barevnou stuhou ladící s barvou květin.

2

Floristickou hmotu seřízneme do tvaru odpovídajícímu velikosti krabičky. Hmotu ponoříme do vody počkáme, až nasákne.

Nasáknutí poznáme tak, že hmota změní barvu na tmavě zelenou a lehce klesne pod hladinu. Následně přemístěte hmotu do krabičky. Nasáklá hmota by měla být alespoň 2 cm pod okraji stěn krabičky.

3

Květiny seřízneme tak, aby bylo možné jejich stonky zapichovat cca do 2 cm hloubky hmoty oasis. Zároveň by délka květů měla převyšovat cca 2 cm nad stěnami krabičky. Lístky květin si ponechme, můžeme je použít k závěrečnému dozdobení.

4

Květiny vypichujeme do floristické hmoty. Můžeme přidat další dekorace - například drobné sušené plody, které uchytíme pomocí párátka, dále sladkůstky, bonbony, případně ozdobné perličky na špendlíku, atd.. Vaše fantazie je tou nejlepší rádkyní!

Jak vyrobit nádhernou květinovou krabičku
5

Luxusní voňavý dárek

Mezi květiny lze vložit také parfém ve skleněném obalu, pokud flower box chceme věnovat jako dárek. Příjemkyně voňavého dárku bude nadšená!

Jak vyrobit nádhernou květinovou krabičku
Jak vyrobit nádhernou květinovou krabičku
Jak vyrobit nádhernou květinovou krabičku
Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

vánoční skřítek
Kdo jsou vánoční skřítci?
Vánoce jsou výjimečným časem v roce, na který se těší jak děti, tak dospělí, a proto ho chtějí slavnostně oslavit. Přípravy na toto událost zahrnují m…
skříň dekor mramor
Jak použít mramor v obývacím pokoji?
Mramor se v architektonickém světě využívá už po staletí. Čím dál častěji se s ním setkáváme i v moderních interiérech, takže se přirozeně nabízí otáz…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.