Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyrobit plstěný náhrdelník | návod

Jak vyrobit plstěný náhrdelník | návod. Náhrdelník z kuliček plstěných zasucha a barevných korálků je lehoučký, příjemně se nosí a je snadné jej vyrobit.

Co je potřeba

Budeme potřebovat:
ovčí rouno (koupíme v obchodě s výtvarnými potřebami)
jehlu na plstění (obchody s výtvarnými potřebami nabízejí tři tloušťky jehel, nám bude stačit střední tloušťka)
houbička na nádobí, ještě lepší je tlustší molitan
šňůrku na zavěšení a tlustší jehlu
barevně sladěné korálky
nůžky

1

Utrhneme si proužek rouna, smotáme v prstech do kuličky a začneme jehlou na houbičce propichovat. Jehla na plstění má drobné zpětné háčky, které zacuchávají rouno a zpevňují jeho strukturu. Ovčí rouno je velmi příjemné na dotek, ale musíme si při práci dávat pozor na prsty, jehla je velice ostrá!

2

Propichujeme vznikající kuličku a postupně přidáváme další proužky rouna, až má kulička potřebnou velikost a je pevná. Měla by být tak tuhá, aby se tlakem nedeformovala.

3

Uplstíme si ostatní kuličky. Já jsem použila šest kuliček o průměru asi 2,5 cm v barevně sladěných odstínech. Odstřihneme vyčnívající chloupky.

4

Šňůrku na zavěšení navlékneme do jehly a střídavě navlékáme plstěné kuličky a korálky. Aby se nám po šňůrce nepohybovaly, zajistíme je uzlíky.

Tipy

Ovčí rouno vypadá dobře v kombinaci s přírodními materiály, např. dřevěnými korálky, ale použít můžeme i skleněné nebo plastové. Nabízí se mnoho variant tohoto náhrdelníku - kuličky mohou být vícebarevné nebo vzorované, vyšívané, pošité korálky apod.

Autor: HProvaz
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak zhotovit plstěný obrázek | návod
Jak zhotovit plstěný obrázek | návod. Suché plstění je příjemná práce s hebkým ovčím rounem, které koupíme buď v přírodních barvách nebo barvené…
Jak na mýdlové muffiny | DIY
Mýdlové muffiny | DIY. Mýdlové muffiny sice nejsou k jídlu, můžou však posloužit jako krásná dekorace, vůně do šatníku či vhodný dárek pro Vaše blízké…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.