Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyrobit vánoční sněhuláčky z květináčů jako dekoraci

01. Prosinec 2018
Jak vyrobit vánoční sněhuláčky z květináčů jako dekoraci

Chtěla jsem s dětmi u nás doma vytvořit předvánoční atmosféru. Nakoupila jsem potřebné věci a s dětmi jsme prožili báječné, tvůrčí odpoledne. Tato vánoční dekorace není drahá a ani těžká. Fantazii se meze nekladou a sněhuláčky z obyčejných květináčů můžete obdarovat přátele, aby jim svým veselým vzhledem zpříjemnili sváteční dny.

Co je potřeba

Na většího sněhuláčka: květináč vysoký 10 cm s šířkou vršku 11 cm – cena 10 Kč polystyrenovou kuličku o průměru 8 cm – cena 10 Kč dětské ponožky ve velikosti asi 32–33 Na menšího sněhuláčka: květináč vysoký 8 cm s šířkou vršku 9 cm – cena 9 Kč polystyrenovou kuličku o průměru 6 cm – cena 7 Kč dětské ponožky ve velikosti asi 23–25 Dále budeme potřebovat: vodou ředitelný Balakryl Uni bílé barvy – cena 150 Kč štětec noviny hadr tavnou pistoli s náboji dětské ponožky centropenové fixy – černá, oranžová knoflíčky látku na šálu

1

Je to taaak jednoduché… Nejprve si na stůl rozprostřeme staré noviny, abychom si nezničili ubrus. Balakryl naředíme dle potřeby vodou a štětcem natíráme barvu na květináčky. Se štětcem pracujeme zleva doprava (ne nahoru a dolu), abychom neměli šmouhy. Spodek květináče si natřeme jako první. Poté pokračujeme dolů až po krajní rantl. Vrstvu necháme zaschnout a tento postup opakujeme ještě dvakrát, aby měl květináč bílou barvu beze šmouh.

2

Než květináčky zaschnou, tak si nachystáme sněhuláčkovu hlavičku… Vezmeme polystyrenovou kouli a centropenovou fixou nakreslíme obličej (oči, mrkev a úsměv z uhlí). Zapojíme tavnou pistoli do elektřiny. Podle velikosti sněhuláčka si nachystáme dětskou ponožku. Tu navlíkneme na polystyrenovou kouli a na čtyřech místech (čelo, brada, obě uši) ponožku připevníme tavnou pistolí.

3

Když máme květináčky a hlavičky nachystané, sněhuláčka spojíme. Okolo dírky v květináči dáme lepidlo z tavné pistole a hned přitiskneme hlavičku sněhuláčka. Na přední stranu nalepíme knoflíčky a kolem krku omotáme sněhuláčkovi šálu (aby se nám šála nehýbala, přichytneme ji na pár bodech lepidlem z tavné pistole). A je hotovo.

4

Sněhuláčky můžeme vylepšit ozdobením spodního rantlu květináče… První jsem zdobila tavnou pistolí. Koupila jsem si náboje do tavné pistole se stříbrnými třpytkami a těmito třpytkami pak udělala jakési větší třpytivé kamínky. Postupovat můžete stejně třeba i podle obrázků, které jsem k tomuto návodu na vánoční dekoraci nafotila.

5

Na další sněhuláčky jsem použila akrylovou fosforovou barvu (koupila jsem v papírnictví – je vodou ředitelná a její cena se pohybuje okolo 65 Kč). Barvu si dle potřeby naředíme na paletku vodou a štětcem nanášíme na spodní rantl dokolečka fosforovou barvu (po zaschnutí je lehce nažloutlá). Ve tmě potom sněhuláčci svítí. Je to opravdu kouzelné.

6

Spodní rantl nebo celkově květináček si můžete nazdobit podle své fantazie – té se meze nikdy nekladou! Lze koupit akrylové, vodou ředitelné barvy v různých barevných odstínech. A pokud si s dětmi vyrobíte podobnou vánoční dekoraci, podělte se o své fotky.

7

Také si užijte s dětmi skvělé okamžiky! KRÁSNÉ VÁNOCE!

Autor: Jitule
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak na vánoční úklid | praktické rady
Jak na vánoční úklid | praktické rady
Příprava na Vánoce se neobejde bez vánočního úklidu, kterému většinou věnujeme větší péči. Všichni to známe, že během roku na některé práce prostě nez…
Jak pěstovat gloxinie
Jak pěstovat gloxinie
Gloxínie je krásná pokojová, ale i balkónová květina původem z Brazílie. Rostlina gloxínie má velké listy, které vynikají sametově hladkým povrchem, a…
Jak pěstovat srdcovku nádhernou růžové květy
Jak pěstovat srdcovku nádhernou
Hledáte nenáročnou kvetoucí trvalku s krásnými květy do vaší zahrádky? Co si pořídit půvabnou rostlinku s vystihujícím jménem srdcovka nádherná? Pěsto…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.