Co je potřeba

- kovové ramínko
- sáčky od svačinky
- tavná pistole / chemopren
- ozdoby na stromeček
- bílá mašle
- bublinková folie

1

Aby nám věnec z mikroténových sáčků dobře držel tvar, použijeme obyčejné hliníkové ramínko ze skříně a vytvarujeme jej do kruhu. Takto důmyslně a jednoduše vyrobíme kulatý konstrukci pro věnec.

2

Na kulaté ramínko omotáme bublinkovou folii, která nám zbyla například z nákupu nějakého vánočního dárku. Pokud bublinkovou folii nemáme, poradíme si hravě i s průhlednou tašku nebo sáčky. Poslouží svému účelu také.

3

Nachystáme si svačinové sáčky (použila jsem obyčejné sáčky, prodávají se v kuchyňských potřebách hypermarketů za pár korun) a si nastříháme si je na 3 až 4 stejné díly. Postupujte podle obrázků, které jsem k návodu na výrobu věnce přiložila.

4

Na upravený kruh z hliníkového ramínka si začneme navazovat nastříhané sáčky od svačiny. Vždy je svážeme uzlem. Vznikne nám jako kdyby mašlička. Chce to trpělivost a trochu vašeho času, ale za ten výsledek to určitě stojí.

5

Takto v uvazování sáčků pokračujeme, dokud nemáme hotový celý věnec. Musíme sáčky navazovat velmi těsně vedle sebe. Pokud jste nepoužili bublinkovou folii ani sáčky na obalení věnce, tak stačí uzlíky vždy natlačit na sebe, protože se vám mohou rozjíždět a věnec by nebyl potom hustý a hezký. Ti, co folii použili, mají výhodu tu, že jim uzlíky drží na místě.

6

Až máme celý tvar věnce hotový, použijeme nůžky k upravě věnec tak, aby byl na všech místech souměrný, alespoň zhruba, a držel si pěkný kulatý vzhled. Zastřihneme přečnívající konce, upravíme na našem netradičním věnci co je potřeba. Pomalu, ale jistě můžeme věnec finalizovat.

7

Vánoční věnec je téměř hotový. Dle vlastní fantazie si ho nakonec nazdobíme vánočními ozdobami, spíše decentně, aby vynikla struktura vánočního věnce. Můžeme použít ozdoby, které barevně ladí s interiérem našeho domova. Takto vyrobený netradiční věnec můžeme položit na stůl nebo jej zavěsit na dveře nebo stěnu.

Tipy

Ozdoby na věnec můžeme buď lepit a nebo je přivázat bílou stužkou.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
3.925
Average: 3.9 (40 votes)