1

ozdoba na dveřích
Velmi pěkné je pověsit na vchodové dveře do bytu nějakou tu vánoční ozdůbku. Vůbec ji ale nemusíte kupovat, stačí když si navrhnete na papír nebo v hlavě, jak byste chtěli, aby vaše ozdoba vypadala, a pak ji jen zrealizovat. Můj tip je například: spojit dvě menší smrkové větvičky a vytvořit jakousi stříšku. Poté stačí usušený plátek pomeranče nebo citronu, který pověsíte mezi větvičky. To je ale jen jedna z možností, nechte své fantazii volný průběh a určitě na něco přijdete sami.

2

vánoční řetězy
Vánoční řetězy nemusí být jen z umělé hmoty, stříbrné, zlaté nebo červené. Můžete si je vyrobit sami ze zbytků po ovoci. Například krásný vánoční řetěz můžete vyrobit z jablečných jadérek. Vždy když máte ovocnou svačinu, vyberte ze zbytků jadérka a navlékněte je na nit. Elegantně ale působí i pomerančový řetěz, který provoní váš byt nádhernou citrusovou vůní. Návod, jak vyrobit tyto řetězy najdete v jiném mém článku: Jak si vytvořit originální vánoční řetězy.

3

vánoční ozdoby
Stejně jako ozdobu na dveře, tak můžete vytvořit i ozdoby na vánoční stromek. Zapomeňte na klasické kouličky nebo figurky z čokolády (ty mohou mimo jiné stejně tak zůstat na misce pod vánočním stromkem). Vyrobte si vánoční „ovocné“ ozdoby! Výborné je nakrájet na plátky různé druhy ovoce, například plátky pomeranče nebo citrónu, nebo plátky jablka (u něj je ale vhodnější, aby uvnitř byla vidět ta pěkná hvězdička z jadérek), nebo co vás napadne, a usušit je. Dejte ale pozor, abyste je nepřesušili. Stačí jeden den a ozdoby hned vyrábějte. Jednou možností mohou být například plátky usušeného ovoce zavěšené na háčky na stromek s tím, že tu a tam navážete červenou mašličku. Vypadá to velmi jemně a elegantně. Mašli vybírejte spíš užší a dbejte na to, aby mašle nebyla příliš dlouhá.

4

výzdoba v oknech
Podobným způsobem, jako jste vyrobili výzdobu na dveře, vyrobte i výzdobu do oken. Pěkný může být například vánoční řetěz z jablečných jadérek, kterého zachytíte na zácloně na třech místech tak, aby vytvářel jakousi stříšku. A doprostřed pověsit nějaký druh ovoce, nebo třeba jen slzu z jiného vánočního řetězu, například z citrusových jadérek. Slzou se myslí velmi krátký vánoční řetěz, který v jednom místě spojíte a pověsíte ho pod „střechu“ jablečných jadérek. I z plátků ovoce můžete vymýšlet různé kreace a tvary, jak je neobvykle spojit dohromady.

5

větvičky do vázy
Voňavé a pěkné ozdobení vánočního stolu jsou smrkové větvičky, které nařežete před Vánoci v lese, a pak je naaranžujete do vázy. Ozdobte pak tyto větvičky podobně, jak již bylo naznačeno, ale hlavně - podle vaší fantazie!

6

vánoční svícen
Romantický je večer při zapálené svíčce se svými blízkými, to mi asi potvrdíte. Existuje mnoho druhů mustrů na vánoční svícen, kam stačí jen zastrkat smrkové větvičky a přizdobit ho nějak netradičně. A máte další prvek, který jen doplní už tak voňavou vánoční atmosféru.

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
3.22222
Average: 3.2 (9 votes)