Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyzrát na domácí škůdce? Začněte od srovnání si priorit!

30. Srpen 2019

Zdá se vám na první pohled, že to spolu nesouvisí? Ale ano, a hodně. Pokud nevíte, kam s časem a pojmete hon na myš jako zábavu, nabízí se několik možností řešení.

1

Postup při domácím hubení myší

  1. Nastražte pastičku. Do volně prodejných pastiček umístěte jako návnadu nejlépe kus tvrdšího chleba. Nedávejte tam sýr, to je jen v pohádkách pro děti.

  2. Nyní přijde to hlavní – čekejte! Buďte maximálně tiší a trpěliví. Nejlépe do místnosti, kde jste past nakladli vůbec nechoďte. Našlapujte kolem zavřených dveří po špičkách a na místo se běžte podívat až druhý den. Během čekací pauzy můžete, klidně postačí vlastními slovy, odříkávat modlitbu, kde poproste o zdárný průběh a pozitivní výsledek akce. Silnější povahy si také mohou vizualizovat obraz lapené myši a tím přitahovat úspěch.

  3. Neklesejte na mysli, najdete-li pastičku nedotčenou. Nerozčilujte se, pokud ji naleznete zaklapnutou, ale bez návnady, a hlavně bez myši. Naopak, pokus opakujte.

  4. Opakujte celou akci vícekrát. Počet pastí a rituálů nastražení návnady a čekání na výsledek není nikterak omezen.

  5. Nepropadejte zoufalství a myslete na své zdraví, to je přece nejcennější.

  6. Přehodnoťte situaci a zavolejte deratizační firmu, která provádí deratizace profesionálně a se zárukou. V případě, že myš je větší a nazývá se potkan, úplně vynechte bod 1) až 5) a volejte ihned. Totéž upřímně doporučujeme v situaci, kdy nemáte na tento druh zábavy čas a ani chuť. Zcela vážně důrazně varujeme před snahou zlikvidovat potkana sami. Potkan dokáže vyskočit do výšky obličeje dospělé osoby a když se cítí ohrožen (to je přesně moment, kdy máte pocit, že ho máte tak říkajíc v hrsti a nemá kam utéct), bez milosti zaútočí. Je přenašečem infekčních nemocí (žloutenka, salmonela) a mnoha parazitů, například svalovce.

2

Další nepříjemností dokáže být hmyz. Pokud naleznete v domácnosti nebo vašem výrobním či obchodním provozu větší množství hmyzu, ať již lezoucího nebo létacího, obraťte se na odbornou firmu, která provede dezinsekce úspěšně a také diskrétně.

3

Který hmyz zkusit zlikvidovat svépomocí a který je touto cestou nelikvidovatelný?

Nepouštějte se do hubení štěnic, švábů nebo blech. Bude to zbytečné. Množí se velmi rychle, dokážou přežít extrémní podmínky a zásah odborníka je zde naprostou nutností. Rovněž varujeme před pokusem o likvidaci sršňů, vos a jejich hnízd. Může to mít fatální následky.

Můžete se pokusit o hubení mravenců, pokud zvládnete zasáhnout okamžitě a nepotřebujete prostor, kde se vyskytly, užívat. V drogerii zakupte k tomu určený přípravek, většinou v podobě spreje a vypátrejte místo, kudy k vám nezvaní hosté chodí. Nastříkejte přípravek na místo se vší obezřetností (pozor na oči a vdechnutí) a také podél všech cestiček, kde se mravenci vyskytují. Počítejte s tím, že budete muset být neustále v blízkosti, abyste mohli postřik opakovat kdykoli se další mravenci objeví. Avšak vzhledem k jejich perfektní organizovanosti a urputnosti, volba zásahu profesionální firmy bude jistě efektnějším řešením.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: Anonym
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se zbavit červotočů
K nejčastějším škůdcům v nábytku patří červotoči, jejichž usazení v nábytku nebo jiném dřevěném vybavení domu či bytu může často skončit až naprostým…
Jak poznat a koupit kvalitní olivový olej
Olivový olej obsahuje mnoho nejrůznějších látek prospěšných našemu zdraví. Určitě vás nepřekvapí, že čím je olej kvalitnější, tím více žádoucích látek…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.