Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyzrát na pumu

29. Duben 2019

Pumy jsou menší, ale mnohdy agresivní a mohou zaútočit bez důvodu. Vyskytují se především v severní Americe. Následující postup obrany můžete však využít i u jiných, pumám podobných, šelem.

1

Nebojte se a neutíkejte

Neukazujte pumě strach a nesnažte se jí utéct. Průměrný dospělý člověk se dokáže pumě ubránit. Nezkoušejte dělat mrtvé a při napadení si chraňte krk.

2

Buďte větší a nebezpečnější než puma

Tohle je nejdůležitější část. Například si roztáhněte bundu a řvěte, snažte se pumu zastrašit. Stůjte vzpřímeně a mávejte rukama. Můžete po pumě házet kameny.

3

Při napadení se braňte ze všech sil

Udeřte pumu do hlavy, do očí, nebo čenichu. Použijte zbraň, například nůž nebo klacek, ale i holé pěsti, pokud nic jiného nemáte.

Pumy a podobné menší šelmy neútočí na větší zvířata. Proto si nikdy nelehejte ani se nekrčte, ale naopak přesvědčte zvíře, že jste ve výhodě, ale zároveň se nepokoušejte sami zaútočit.

Autor: Marrp
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak přežít setkání s medvědem
Medvěd je v podstatě jediná opravdu velmi nebezpečná šelma, se kterou se můžeme setkat v našich končinách. Do České republiky se medvěd vrátil teprve…
Jak si zpříjemnit návrat z dovolené
Jak si zpříjemnit návrat z dovolené | rady a tipy. Dovolená s sebou přináší odpočinek, nové zážitky a pozitivní energii. Domov a jeho atmosf…
Jak se pojistit do zahraničí | rady
Jak se pojistit do zahraničí | rady. Češi během dovolené rádi cestují a poznávají nové místa. Ať už je to letní dovolená u moře, lyžování v Alpách, eu…
Jak si zpříjemnit dlouhou cestu
Jak si zpříjemnit dlouhou cestu | rady a tipy. Dlouhé cesty v letních měsících, kdy míříme na dovolenou, bývají úmorné. Zejména když cestuje…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.