Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyzrát na pumu

29. Duben 2019
Jak vyzrát na pumu

Pumy jsou menší, ale mnohdy agresivní a mohou zaútočit bez důvodu. Vyskytují se především v severní Americe. Následující postup obrany můžete však využít i u jiných, pumám podobných, šelem.

1

Nebojte se a neutíkejte

Neukazujte pumě strach a nesnažte se jí utéct. Průměrný dospělý člověk se dokáže pumě ubránit. Nezkoušejte dělat mrtvé a při napadení si chraňte krk.

2

Buďte větší a nebezpečnější než puma

Tohle je nejdůležitější část. Například si roztáhněte bundu a řvěte, snažte se pumu zastrašit. Stůjte vzpřímeně a mávejte rukama. Můžete po pumě házet kameny.

3

Při napadení se braňte ze všech sil

Udeřte pumu do hlavy, do očí, nebo čenichu. Použijte zbraň, například nůž nebo klacek, ale i holé pěsti, pokud nic jiného nemáte.

Tipy

Pumy a podobné menší šelmy neútočí na větší zvířata. Proto si nikdy nelehejte ani se nekrčte, ale naopak přesvědčte zvíře, že jste ve výhodě, ale zároveň se nepokoušejte sami zaútočit.

Autor: Marrp
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak přežít setkání s medvědem
Jak přežít setkání s medvědem
Medvěd je v podstatě jediná opravdu velmi nebezpečná šelma, se kterou se můžeme setkat v našich končinách. Do České republiky se medvěd vrátil teprve…
Jak cestovat více a utrácet méně?
Také jste ještě neabsolvovali vytouženou dovolenou, ale máte to v plánu hned v září nebo na začátku října? Chcete letět za exotikou a užít si sluníčka…
Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy
Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy
Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy. Amsterodam je největší holandské město na řece Amstel, která se ve městě vlévá do moře, resp. do kanálu spoj…
Jak poznat rozhledny na Bruntálsku
Jak poznat rozhledny na Bruntálsku
Bruntálský okres je zajímavou destinací pro trávení aktivní rodinné dovolené nebo pro několikadenní pobytový výlet. Region ležící na hranici Moravy a…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.