Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zabalit láhev jako dárek | tipy

Jak zabalit láhev jako dárek | tipy

Jak zabalit láhev jako dárek | tipy. Jak zabalit láhev jako dárek? Je jedno k jaké příležitosti se rozhodnete darovat láhev, i její zabalení by mělo být originální. Láhev dobrého pití je velice oblíbeným a vyhledávaným dárkem, který můžete darovat, dá se říct komukoliv. Problém však bývá s pěknou prezentací takovéhoto dárku. Obvykle se láhev skryje do tašky, či bedýnky, ale není to škoda? I láhev můžete originálně a vkusně zabalit. Určitě si s tím poradíte i vy sami doma.

Co je potřeba

Láhev
Stuhy
Nůžky
Celofán
Hedvábný papír
Různé drobné dekorace
Lepicí páska
Balicí papír

1

Tip číslo jedna: K zabalení budete potřebovat dva archy hedvábného papíru. Koupíte jej za pár korun v papírnictví. Obvykle je ve velkém rozměru, takže většinou postačí jeden balíček. Ten rozbalte a rozstřihněte na půl. Máte na sobě dva archy papíru, do jehož středu cca 20 cm od spodního okraje položíte láhev. Pak vezměte pravý cíp papíru a přehněte jej rohem vzhůru po středové linii, tak jako byste měli skládat vlaštovku. Vznikne vám trojúhelník. Pak vezměte celý papír z pravé strany a přehněte ke spodní hraně láhve. Zarovnejte, uhlaďte na dně, upravte po boční straně a nyní můžete začít láhev opatrně rolovat do zbytku papíru. Pokud jste pracovali správně, máte dno skryté v papíru a vznikl vám úhledný balíček. Pokud chcete, aby váš dárek vypadal doopravdy luxusně, vezměte ještě kus celofánu. Měl by to být obdélník, stejně veliký jako hedvábný papír. Láhev rolujte a to tak, aby celofán ze spodní strany trochu přečníval. Poté vezměte oboustrannou lepicí pásku a nalepte kousek na papír na dně. Následně přečnívající celofán s pomocí řasení, postupně naskládejte a přilepte. Vrchní část ozdobte mašlí a visačkou.

2

Tip dvě: K tomu potřebujete dostatečně širokou organzu, ideálně čtverec, větší než láhev. Láhev vložíte do středu čtverce, cípy organzy zvednete nahoru nad hrdlo láhve, vezměte stuhu a zavažte s mašlí. Tam, kde je mašle, můžete použít i visačky a jiné dekorace k dozdobení.

3

Tip číslo tři: Na zabalení tímto stylem potřebujete arch celofánu, ideálně čtverec. Do středu celofánu postavíte láhev a budete postupovat obdobně jako v bodě dvě. Cípy budou nahoře a zafixujete je lepicí páskou, ne stuhou. To však ještě není konec! Vezměte balicí papír a láhev prostě rolujte. Balicí papír opětně musí u dna přesahovat. Naskládejte do vějíře a zalepte páskou. Následně nůžkami balicí papír zkraťte a to tak, aby celofán vyčuhoval. Nyní svažte mašlí, ozdobte a načechrejte celofán. Máte hotovo.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vyrobit dárkovou mašli | návod
Jak vyrobit dárkovou mašli | návod
Jak vyrobit dárkovou mašli | návod. Na co zbytečně utrácet spoustu peněz v papírnictvích za drahé stuhy, které se nám kolikrát ještě při stahování roz…
https://www.jaktak.cz/jak-si-vybirat-parfem.html
Jak zabalit parfém | tipy
Jak zabalit parfém | tipy. Parfémy jsou velice oblíbené dárky, které jsou vhodné při jakékoliv příležitosti. Techniku výběru parfému si můžete přečíst…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.