Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zabezpečit dům pomocí kamerového systému | rady

Jak zabezpečit dům pomocí kamerového systému | rady. Zabezpečení domu je velmi žhavé téma, které řeší většina lidí, kteří se bojí o své cennosti. Nabízí se celá řada možností, jak lze dům zabezpečit. Jednou z nejpopulárnějších možností je kamerový systém. Kamerových systémů existuje ovšem celá řada a ne každý typ kamery je pro vás vhodný. Je důležité vybírat podle vlastních preferencí. Jak můžete zabezpečit dům kamerovým systémem?

1

1. Kamery s centrálním nahráváním

Systém kamer, které vytvářejí záznam na přijímači. Dnes jsou již k dispozici různé druhy kamerových systémů a není problém je umístit do celého domu. Pokud si takový systém kamer vyberete, tak dávejte pozor, aby bylo možné kamery spojit s počítačem na dálku, abyste například i z práce mohli sledovat, jestli je všechno v pořádku.

2. Kamery s alarmem

Ideální kombinace, která v sobě zahrnuje hned dva prvky a to snímací a výstražný. Pokud se zloděj vloupá do domu a neodradí ho ani alarm, tak je zachycen kamerou. Vybírejte si jedině kamery, které umožní i noční záznam.

3. Kamery a GSM ovládání

Díky GSM technologii můžete mít okamžitý přehled o případných potížích se zloději. Jelikož disponují GSM rozhraním, tak je jejich majitel kontaktován přes telefon, že došlo ke vloupání nebo ke spuštění alarmu. Při telefonátu na kameru pak lze slyšet i vidět počínání zlodějů. Výhodou je, že lze alarmový signál napojit na policii nebo bezpečnostní agenturu, která objekt zajistí.

4. Kamery s čidlem

Kamery nemusíte mít pouze s alarmem, kamery s pohybovým čidlem detekují pohyb v místnosti a podle druhu nebo nastavení mohou rozsvítit světla, začít nahrávat, spustit alarm, kontaktovat vás aj.

5. Kamery u zvonku

Velmi praktická věc, která nedovolí nezvaným návštěvníkům, aby vás přišli obtěžovat. Kamera u zvonku je hojně využívaná u mnoha domů. Jednorázová investice do tohoto zařízení způsobí, že si vždy můžete člověka u dveří prohlédnout, a pokud ho neznáte, tak ho přes mikrofon požádat, aby odešel.

6. Falešná kamera

Velmi populární trend, který má ovšem pouze odstrašující efekt. Umělé kamery jsou nefunkční repliky kamer, které stojí v řádech stovek korun a umísťují se na místo, na které je dobře vidět. Zloděje by měla odlákat již samotná přítomnost kamery, ale bohužel ne vždy je efekt skutečně takový.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat sušičku prádla | rady
Jak vybrat sušičku prádla | rady. Sušička prádla se pro někoho může jevit jako zcela zbytečný výdobytek moderní doby, ale všude tam, kde není prostor…
Jak vybrat vrtací kladivo | tipy
Jak vybrat vrtací kladivo | tipy. Vrtací kladiva jsou nezbytným vybavením každého kutila, každé stavební nebo elektrikářské firmy, ale také těch, kteř…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.