Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zajistit teambuilding | 3 tipy pro výběr aktivit

Jak zajistit teambuilding | 3 tipy pro výběr aktivit. Teambuilding a jiné aktivity pro zaměstnance si postupem času získaly stigma zbytečného fenoménu doby. Zaměstnavatelé, kteří věnují dostatečný čas výběru zajišťující agentury, však vidí přínos teambuildingu při vytváření vztahů na pracovišti a cení si jeho funkce společného zážitku, na který mohou všichni vzpomínat. Zahraniční výzkum mezi více než 1000 respondenty odhalil, že zaměstnanci se během let museli účastnit nejrůznějších bizarních teambuildingových aktivit, jako je například párty ve spodním prádle, vzájemné masáže či nucené pojídání cvrčků. Buďte profesionálnější a vyberte spolu s agenturou aktivity, které si zaměstnanci skutečně užijí.

1

Jaké by teambuildingové aktivity měly být? Co je zábava pro jednoho, není zábava pro druhého Nezapomeňte na to, že ne všechny aktivity jsou zábavné pro každého. Pro teambuilding si dejte pozor především na aktivity, jejichž součástí jsou fyzické výkony, sport či veřejná vystoupení před ostatními účastníky. Co může být zábava mezi partou přátel, nemusí být zábavné pro všechny účastníky firemní akce.

2

Zaměstnance nikdy nenuťte

Nikdy nevíte, co je pro někoho nepříjemné, z čeho má strach, a co dělá nerad. Teambuilding by měl být příjemnou vzpomínkou a ne noční můrou. Dobře vybraná agentura má k dispozici aktivity, které respektují osobní prostor a důstojnost účastníků. 

3

Nepodceňujte soutěžení

Týmové soutěže, kde je důležitá snaha k dosazení společného cíle, dokáží teambuilding zatraktivnit a dát mu větší spád. Hlavní nevýhodou aktivit se soutěžním prvkem je ten, že každá soutěž má i poražené. Zkuste rozdělit aktivity do více menších soutěží, což umožní smazat rozdíly mezi vítězi a poraženými. Nechte každého, ať má svou chvilku slávy.

Jak začít plánovat teambuilding?
Podle očekávaného počtu účastníků si můžete předem rozplánovat, jak by akce mohla probíhat. Poté je nejlepší kontaktovat agenturu specializující se na teambuilding, která vám nejen poradí a pomůže doladit všechny klíčové detaily, ale pomůže vám také zodpovědět otázku, zdali je pro vás teambuilding vůbec vhodný.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat daňového poradce | rady
Jak vybrat daňového poradce | rady. Daně patří mezi choulostivá témata a to především pro podnikatele. Pro nezkušené lidí je podání správně vyplněného…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.