Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zařídit interiér pro milovníka nebo milovnici koní

08. Březen 2023
Jak zařídit interiér pro milovníka nebo milovnici koní

Koně jsou opravdu nádherná zvířata, a pokud je už nemůžeme vlastnit, dost možná si je chceme alespoň připomenout prostřednictvím různých dekorací. Pokud o tom také přemýšlíte, podívejte se, jak si zařídit interiér tak, aby v něm vaši oblíbenci hráli opravdu prim.

Jednou z prvních věcí, kterou byste si měli pořídit, pokud to s láskou k těmto zvířatům myslíte opravdu vážně, je fototapeta na zeď s koňmi. Jaké má tato dekorace výhody?

 

Výhody použití moderních fototapet v interiéru

Moderní tapety nabízejí širokou škálu vzorů, od těch abstraktních až po výrazné grafické vzory, které umožňují přizpůsobení osobnímu stylu a vkusu. A na své si přijdou i milovníci koní, kteří mohou vsadit jak na věrné fotoreprodukce, tak i na různé stylizované motivy. Fototapety se také ve srovnání s tradičními obklady stěn snáze instalují, díky čemuž jsou dostupnější. Jeden kus snadno vyměníte za jiný, jakmile se vám omrzí.

Tapety navíc lze umístit i do náročných prostor, protože mnoho z nich se vyrábí z materiálů odolných vůči poškození a opotřebení. Fototapeta koně tak může klidně hrát prim i v dětském pokoji, aniž by byla rychle zničená.

 

tapeta s koňmi do dětského pokoje

Fototapeta koně pro milovníka zvířat

Ale jen fototapeta na zeď sama o sobě perfektní službu neudělá, v interiéru by se měly objevit i další dekorace. Do výzdoby pokojů je například vhodné začlenit umělecká díla s jezdeckou tématikou, jako jsou obrazy, tisky nebo fotografie koní. A stejně tak může jít o stylizované dekorativní předměty, jako například soška ve tvaru podkovy, zarážky na knihy v podobě koní nebo polštáře s jezdeckým motivem.

Prim může hrát také westernový dekor. V takovém případě se vám budou hodit koberečky z hovězí kůže, dřevěný nábytek z palet a různé kovové akcenty. A pořídit si můžete také vintage nebo dekorativní sedlo na stojanu jako ústřední bod místnosti. Právě takovouto originální dekoraci pak fototapeta zvířata skvěle doplní. Pokud si chcete vybrat z opravdu široké škály motivů, pak vyzkoušejte nabídku v e-shopu https://myloview.cz/fototapety/podle-kategorie/zvirata/kone/.

tapeta s koňmi v jezdeckém stylu

Fototapeta na zeď s koňmi a jak ji zvýraznit

Tím však dekorování interiéru rozhodně nekončí. V prostoru by například neměla chybět ani jezdecká knihovna se sbírkou knih a časopisů souvisejících s koňmi. Jako dekoraci můžete použít i staré jezdecké vybavení, jako jsou třmeny, uzdy a otěže.

A zapomenout nelze ani na textilie. Klasikou je dozajista povlečení s vyobrazením koní nebo alespoň dekorativní polštářky se stejným motivem. Aby však nebyla místnosti příliš „jemná“, doplňte tyto dekorace hrubými texturami (dřevo, kámen a kůže), abyste vytvořili drsný dojem Divokého západu. V holčičích pokojích však naopak může být takový dojem žádoucí, takže se podle toho zařiďte a sáhněte spíše po pastelových barvách.

western koně na tapetě

Fototapeta zvířata a ladění do westernu

Ovšem k Divokému západu se vyplatí ještě na chvíli vrátit. Pokud se vám líbí, pak k zařízení místností použijte zemité barvy, jako je hnědá, okrová a zelená, abyste evokovali krajinu amerických stepí. Nezapomeňte pak přidat i kovbojské akcenty, jako jsou podkovy, ostruhy a kovbojské klobouky. Může jít jak o skutečné předměty, tak i o dekorace. Autentický dojem pak vytvoří svítidla, která jsou v souladu s designem tohoto období. Skvělé mohou být kupříkladu kované lustry nebo nástěnné svícny.

Vyplatí se také použít vintage westernové textilie (třeba jako dekorace na zeď ). Může jít třeba o kožešinové koberečky, polštáře s šátkovým potiskem či džínové přehozy. Ústřední bod místnosti pak může tvořit třeba kožená pohovka.

Chcete se nechat inspirovat? Krásné fototapety s koňmi i dalšími motivy vám nabídne online obchod Myloview.cz.

 

 

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak na tapetování - tapety na zeď | rady
Jak na tapetování - tapety na zeď | rady
Jak na tapetování - tapety na zeď | rady. Tapety na zeď náleží k velmi oblíbeným designovým prvkům, které se užívají při tvorbě interiéru. Již se však…
Jak zútulnit obývací pokoj
Jak zútulnit obývací pokoj
Obytný pokoj by měl být oázou klidu a pohodlí v každém domově. Mělo by to být místo, kde se cítíme uvolněně a bez napětí, nehledě na to, zda sledujeme…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.