Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zdarma ovládat Facebook z mobilu | rady

Jak zdarma ovládat Facebook z mobilu | rady

Jak zdarma ovládat Facebook z mobilu | rady. Chcete-li zůstat v kontaktu se svými přáteli na Facebooku i po vypnutí počítače, přičemž nemáte mobilní internet, vystačíte si nyní jen s mobilním telefonem a SMS zprávami. Jak na to, Vám poradí návod, jak zdarma ovládat Facebook z mobilu.

Co je potřeba

počítač s internetovým připojením
profil na Facebook.com
mobilní telefon s účtem od O2

1

Zprovozněte službu Facebook SMS

Přihlaste se na svůj profil. V záhlaví stránky klikněte na položku „Účet“, načež se Vám rozbalí seznam možností. Vyberte „Nastavení účtu“. Otevře se Vám stránka, kde si můžete přizpůsobit svůj profil. V záložkách nalezněte „Mobile“ a klikněte na ni.

2

Aktivujte telefon

Nyní otevřete odkaz „Registrace pro Facebook SMS“. Vyskočí vám nové okno (Krok 1 z 3). Automaticky je Vám nabídnuta Česká republika. Pokud se však nacházíte v jiné zemi, vyberte ji. Poté vyberte operátora. Pro Českou republiku je služba poskytována prozatím pouze pro zákazníky společnosti Telefónica O2.

3

Napište SMS

V dalším kroku (Krok 2 z 3) budete požádáni o zaslání SMS ve tvaru „f“ (bez uvozovek) na číslo 999 62 09. Cena SMS je účtována dle Vašeho tarifu (jako běžná SMS). Po té, co ji odešlete, Vám po chvilce (buďte trpěliví, někdy vyřízení trvá i několik minut) přijde potvrzovací kód.

4

Opište kód

Posledním potřebným úkonem (Krok 3 z 3) je opsání kódu, který jste obdrželi v SMS zprávě. Pokud jste náhodou stránku nedopatřením zavřeli, není nutné celý proces opakovat. Stačí místo možnosti „Registrace pro Facebook SMS“ kliknout na „Obdrželi jste již potvrzovací kód?“ a pak jej zadat.

5

Očekávejte SMS

Po jeho zadání Vám přijde zpráva s potvrzením a základními příkazy, jak Facebook ovládat.

6

Ovládání

Vše se odehrává na základě krátkých příkazů, které odesíláte pomocí SMS zpráv. Naleznete je na m.facebook.com/sms, včetně příkladů, jak by měly zprávy vypadat. Zprávy odesílejte na stejné číslo – 999 62 09. Cena každé SMS je účtována podle Vašeho tarifu.

7

Nastavte si upozornění

Plně pod kontrolou máte také výběr, jaká upozornění Vám budou zdarma zasílána. Jeho nastavení najdete na záložce „Upozornění“ nalevo od „Mobile“. Zaškrtnutá pole ve sloupci pod SMS ukazují, za jakých okolností Vám bude zaslána zpráva. Jeho odškrtnutím volbu zrušíte. Po úpravách nezapomeňte na konci stránky kliknout na „Uložit změny“!

8

Nyní můžete ovládat Facebook i z mobilu.

Autor: jarospoks
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat USB flash disk | rady
Jak vybrat USB flash disk | rady
Jak vybrat USB flash disk | rady. USB flash disk je nejrozšířenější paměťové médium, které je určeno pro přenos dat mezi počítači (notebooky). „Fleška…
Jak zrušit účet na Facebooku | návod
Jak zrušit účet na Facebooku | návod
Jak zrušit účet na Facebooku | návod. Zrušit účet na Facebooku není vůbec jednoduché. Moderní komunitní weby se snaží zabránit tomu, aby si uživatele…
Jak si změnit vzhled Facebooku | rady
Jak si změnit vzhled Facebooku | rady
Jak si změnit vzhled Facebooku | rady. Zdá se vám prostředí Facebooku už okoukané? Oživte si Facebook novým vzhledem. Pokud užíváte prohlížeč Mozilla…
Jak nakupovat vodní meloun
Jak nakupovat vodní meloun
Meloun je druh zeleniny, kterou si dopřává mnoho lidí zejména v létě. Vodní meloun s typicky červenou dužninou představuje osvěžující a skvělý způsob,…
Jak se zbavit hmyzu v kuchyni
Jak se zbavit hmyzu v kuchyni
Jak se zbavit hmyzu v kuchyni | rady. I když jste sebevíc úzkostliví na pořádek v bytě a zejména v kuchyni, může se vám tam objevit havěť, aniž byste…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.