Přejít k hlavnímu obsahu

Jak získat zbrojní průkaz | rady

Jak získat zbrojní průkaz | rady. Pokud jste se rozhodli pořídit si zbraň a střelivo, budete potřebovat zbrojní průkaz. Ten opravňuje fyzickou osobu k nabývání vlastnictví a držení zbraně nebo střeliva. Zbrojní průkazy se rozlišují podle účelu užívání a podle rozsahu oprávnění do několika skupin. Popíšeme si postup, jak zbrojní průkaz získat.

1

Zbrojní průkazy se rozlišují podle účelu užívání zbraně nebo střeliva a podle rozsahu oprávnění do těchto skupin: ke sběratelským (A), sportovním (B), loveckým účelům (C), k výkonu zaměstnání nebo povolání (D), k ochraně zdraví, života nebo majetku (E) nebo k provádění pyrotechnického průzkumu (F). Nejprve si rozhodněte, pro jaký účel zbraň a střelivo budete používat.

2

Zbrojní průkaz vydá příslušný útvar policie na základě žádosti. Nejprve vyplňte Přihlášku ke zkoušce o odborné způsobilosti. Tiskopis vyplňte a podejte u příslušného útvaru policie. Tím je okresní (obvodní, městské) ředitelství policie, inspektorát pro zbraně, střelivo, výbušniny a drogy, podle místa pobytu fyzické osoby, to znamená podle adresy trvalého pobytu občana České republiky.

3

Po úspěšném absolvování zkoušky o odborné způsobilosti získáte od komisaře Doklad o osvědčení odborné způsobilosti žadatele o vydání ZP. Dále budete potřebovat posudek o zdravotní způsobilosti držet nebo nosit zbraň a střelivo, který nebude starší tří měsíců. Posudek vám vydá lékař na základě lékařské prohlídky.

4

Nakonec vyplňte žádost o vydání zbrojního průkazu a přiložte dvě fotografie. U žádosti o vydání zbrojního průkazu skupiny C pak ověřenou kopii platného loveckého lístku.

Vydání zbrojního průkazu za každou skupinu rozsahu oprávnění je zpoplatněno částkou 500 Kč. Doba platnosti zbrojního průkazu je 5 let nebo i kratší na základě posudku o zdravotní způsobilosti žadatele o jeho vydání.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se zbavit vos | rady
Jak se zbavit vos | rady. Pokud se vosy zabydlí na zahradě nebo v blízkosti domu, je to nepříjemná zpráva pro majitele. Existuje řada mýtů o tom, jak…
Jak si udělat gelové nehty doma | rady
Jak si udělat gelové nehty doma | rady. Gelové nehty jsou hitem dnešní doby. Jestliže chce být žena skutečně in, tak je prostě musí mít. Dodávají ruká…
Jak vyrobit draka | postup
Jak vyrobit draka | postup. Podzimní měsíce s sebou přináší nejen déšť, chladnější počasí a kratší dny. Přináší s sebou určité povinnosti a tradice. J…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.