Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zjistit správnou velikost prstýnku

02. Duben 2018

Jak zjistit správnou velikost prstýnku | rady a tipy. V internetovém obchodu nám padne do oka prstýnek a zatoužíme si ho pořídit. Jenže nevíme, jakou velikost objednat. Velký prsten bude klouzat a hrozí, že ho ztratíme. Když bude prsten menší, v letních dnech ho ráno na prst sice navlékneme, ale večer půjde těžko sundat, protože v horkém počasí ruce otékají. Jak tedy zjistit velikost prstenu, který nám bude dobře sedět?

Co je potřeba

  • Provázek
  • Šuplera
  • Převodní tabulky
  • Měřicí kroužky
1

Nejjednodušší pomůckou je obyčejný tenký provázek, ten je v každé domácnosti. Tím si omotejte prst, kde chcete prstýnek nosit. Je lepší, když je provázek spíše těsnější než volnější. V každém případě ale smyčku musíte přetáhnout přes klouby na prstu tam i zpět. Dávejte si na to pozor, zejména jestliže je máte silnější.

Možná máte doma starší prstýnek, který nosíte, je vám pohodlný, ale nevíte, jaká je jeho velikost. Dá se to změřit pomocí obyčejné „šuplery“, tedy posuvného měřítka. Kromě měřítka ještě budete potřebovat převodní tabulky, ale ty jsou na internetu běžně dostupné. Jakmile díky šupleře zjistíte vnitřní průměr prstenu, podíváte se v převodní tabulce, jaká mu odpovídá velikost. Měření je nutné provádět s největší přesností a zaměřit se skutečně jen na vnitřní průměr, aby nedošlo ke zkreslení výsledků.

2

Kdo má doma tiskárnu, může si vytisknout takzvané měřicí kroužky a s nimi porovnávat velikost prstenu, který vám padne jako ulitý, ale neznáte jeho velikost. Prstýnek musíte přiložit přesně na střed a jakmile kroužek na papíře je celý uvnitř prstenu, už víte, jakou velikost potřebujete. Hlídejte si, aby byl prstýnek skutečně rovnoměrně na kroužku umístěn a aby mezi prstýnkem a předtištěným velikostním vzorem nebyla žádná mezera.

Máte dost času, na koupi nespěcháte, šupleru nevlastníte a bojíte se, že velikost určíte špatně? V takovém případě se zkuste informovat, zda vám internetový obchod může zaslat zdarma plastové měřítko. Jde o nastavitelný kroužek, který nasadíte na prst a utáhnete tak, aby napodobil prsten. Pak zjistíte, jakou velikost potřebujete objednat.

  • Pozor na masivní prsteny, mohou dělat potíže zejména v letních horkých dnech při sundávání, někdy se špatně přetahují přes klouby, zejména u lidí, kteří je mají výrazné.
  • Při měření pomocí provázku nepoužívejte ani příliš tenký, ani silný materiál, který pruží, je zcela nevhodný, protože zkreslí výsledek.

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.