Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zvládat Facebook | rady

20. Březen 2021
Jak zvládat Facebook | rady

Jak zvládat Facebook | rady. Už aplikace ICQ dávala možnost napsat status, co právě děláme. Ale nové sociální sítě v podobě např. facebooku nám stále pohlcují soukromí a my se nebráníme, naopak sami o sobě poskytujeme stále více osobních informací, které by mnohdy měly být spíše utajeny. Vyprávíme, co se nám stalo, co právě děláme, nebo se tam online radíme, co udělat s načatým večerem... To by ale nebylo to nejhorší. Facebook totiž odčerpává spoustu našeho volného času, a to i když nechceme. Pokud se nechcete naprosto podmanit droze zvané facebook, zkuste se řídit tipy níže. Jsou sestaveny tak, aby se čas strávený na facebooku co nejvíce omezil.

1

Stanovte si čas Stanovte si pouze jednu dobu během dne, kdy na facebook půjdete. Určete si zároveň i to, jak dlouho se tam chcete zdržet. Doporučuji 15 minut. Například si tedy řekněte, že na facebook budete chodit jen večer od 20.15 do 20.30.

2

Ach, ty drby Je jasné, že to, co vás tam nejvíce táhne, jsou informace od ostatních. Zajímá vás, co se u nich stalo nového, co kdo prožil, jaké kdo vložil na facebook fotografie apod. Proč vás to ale zajímá teď, když vás to nezajímalo v době, když facebook nebyl tak rozšířený? Taková zvědavost může vyvolat až závislost. Zkuste se přesvědčit, že vás to příliš nezajímá a že informace, které lidé poskytují na facebooku, nejsou ty nejdůležitější. Důležité aktuality by vám vaši přátelé jistě dali vědět i jinak.

3

Přiměřené šílenství „Řádí na facebooku jako černá ruka,“ slýcháme často o lidech závislých na facebooku. Takoví lidé si neustále mění své statusy, neustále vkládají fotografie nebo videoklipy svých oblíbených písní. Také si neustále dělají různé kvízy, stahují si nové aplikace, hrají různé hry, stávají se fanoušky nově založených skupin, komentují fotografie nebo statusy ostatních. Souhlasím, že na facebooku je velké spektrum aktivit, které můžete dělat, ale neměli byste přitom zapomínat na své dřívější koníčky a záliby. Zase tolik hodnotné facebookové aktivity nejsou.

4

Sebedisciplína Zakažte si mimo stanovenou dobu facebook zapnout. Jakmile to totiž uděláte, už se odtamtud nedostanete, neustále se budete proklikávat do nových a nových profilů a fotografií... A po hodině se leknete, že jste opět nestihli udělat ty důležité věci.

Autor: Nikita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si změnit vzhled Facebooku | rady
Jak si změnit vzhled Facebooku | rady
Jak si změnit vzhled Facebooku | rady. Zdá se vám prostředí Facebooku už okoukané? Oživte si Facebook novým vzhledem. Pokud užíváte prohlížeč Mozilla…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.