Přejít k hlavnímu obsahu

Jaká jsou nejlepší osvětlení a svítidla?

06. Září 2021

Osvětlení interiéru patří mezi hravé zařizování místnosti, ať už se jedná o domov či pracovní prostředí. Dnes máte totiž na výběr z mnoha produktů a rozhodně nejste omezeni pouze designem nebo svítivostí žárovek. Nezapomeňte, že osvětlení vytváří atmosféru, ale také významně zdůrazní, nebo naopak potlačí třeba i pořádek v prostoru.

Ideální stropní svítidla a osvětlení

Možná už s tím máte zkušenosti. Když máte příjemné, teplé osvětlení v podobě žluté žárovky, tlumený nádech není tak agresivní a nezdůrazní například tu koupu prádla, která čeká na vyžehlení. Ovšem chladně bílé světlo, třeba zářivka, na nepořádek víc upozorní a vy se pak v daném místě nebudete cítit tak dobře. V tomto případě se dané osvětlení hodí do minimalistického interiéru, kde není moc věcí. Až si budete vybírat stropní svítidla, dbejte proto i na to, na jaké žárovky jsou uzpůsobená. Samozřejmě důležitou roli hraje i vzhled. Můžete si vybrat klasiku v podobě polokoule, jiný kryt coby lustr, dnes jsou velmi efektní designové variace jako například žárovky na různých drátkách, které vytváří zajímavé formace. Díky tomu se světlo lépe rozprostře po místnosti a můžete jej i různě směrovat.

Moderní LED světla

Moderní LED světla jsou velmi oblíbenou technologií, a to hned z mnoha důvodů. Jednak se nabízí spousta variací. LED svítidla si můžete pořídit v různých barvách. Také forma je velmi flexibilní. LED žárovky se aplikují do klasických lamp a lampiček, jsou k dostání i zakompované v pásce, takže je můžete aplikovat například po obvodu domu. Nespornou výhodou, pro kterou LED svítidla ostatní kupují, je jejich šetrnost. LED žárovka vydrží až 400krát déle než běžná žárovka. Je tak nejen ohleduplnější k vaší peněžence, ale šetří se i životní prostředí. Co vás také potěší, je bezpochyby skutečnost, že vás nebude čílit praskající žárovka co dva měsíce, protože LEDky skutečně vydrží a počáteční investice se vám vrátí.

Nástěnná a stropní svítidla – výběr

Osvětlení a svítidla představují sortiment, kde se stále nabízí nové a nové variace. Světlo může být součástí designových doplňků, jako jsou například sošky, vázičky a jiné ozdoby, proto nepodceňte jejich výběr. Koneckonců, co jiného si můžete dát na strop než svítidlo? Tak si jeho výběr pořádně užijte, aby vám pak doma nebo i v kanceláři bylo příjemně.

Jak vybrat žárovky do lampy a lampičky?

Máte už tedy vybranou lampu nebo lampičku a hledáte optimální žárovku? Záleží na mnoha faktorech. V jakém prostředí dané svítidlo je? Pokud jde o spíše relaxační místnost, jako jsou obývák, ložnice, doporučují se používat tlumenější svítidla a jemnější tóny žluté. Teplo navozuje lepší pocity a snáze se uvolníte. Naopak v pracovním prostředí se hodí spíš bílé variace, které vás neuspávají, tudíž netlumí vaši kreativitu. Velký výběr svítidel i doplňků najdete na stránkách srovnávače a vyhledávače decorise.cz, kde se nabízí skutečně kvalitní produkty. Pestrý výběr zahrnuje všechny světelné doplňky, ať už si je pořizujete domů, do práce, pro sebe či například pro děti.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si zařídit ložnici | rady
Jak si zařídit ložnici | rady. Ložnice je důležitým relaxačním centrem domova. V ložnici strávíme často i více než jednu třetinu dne. Je proto důležit…
Jak vybrat správnou žárovku | rady
Jak vybrat správnou žárovku | rady. Žárovka nám slouží již víc než 150 let. Za tu dobu došlo k velkému rozvoji žárovek a my máme na výběr z široké šká…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.