Přejít k hlavnímu obsahu

Moderní LED osvětlení má mnoho výhod oproti klasickým žárovkám. Proč je vhodné i pro vás?

10. Březen 2022

První funkční prototypy LED světel se objevily již v roce 1962 a od té doby se těší narůstající popularitě. Velmi úspěšně nahrazují svými četnými výhodami klasické žárovky, přičemž se není čemu divit. V čem je toto moderní osvětlení lepší?

Výhody LED světel

Seznam benefitů svícení LED svítidly čítá mnoho výhod oproti konvenčnímu svícení. Není se tedy čemu divit, že moderní zdroj světla velmi snadno poráží svou starší konkurenci. V porovnání obou typů totiž každému jasně dojde větší výhodnost, účinnost a životnost LED žárovek.

Začneme očividným, což je fakt malého rozměru LED světel. Miniaturní provedení se vejde naprosto všude a dostanete ho i na místa, kam by se konvenční svítidla nikdy nedostala. Dalším, převážně zdravotním a ekologickým, benefitem je nulový obsah toxických látek. To samé se nedá říci o klasické žárovce.

Nyní ale k samotnému výkonu, jelikož ten vás bude zajímat asi nejvíce. Prvním plusovým bodem je až 10× větší účinnost oproti vláknové žárovce. Ke zmíněné výhodě připočtěte ještě opravdu extrémní životnost čítající desítky tisíc hodin. Jak dlouho vám vydrží klasická žárovka? Na rozdíl od vláknové žárovky přeměňuje LED elektrickou energii pouze na světlo a vyzařuje naprosté minimum tepla, což je další velká výhoda.

Nejen funkčnost, ale i vzhled

Led pásky se mohou stát velmi pěknou ozdobou vašeho bydlení. Jsou nenápadné, ale při rozsvícení září mnoha barvami a dokáží vyčarovat útulnou atmosféru. Velmi snadno se tvarují a lepí na všechny možné povrchy.

LED panely a LED zářivkové trubice se zase stanou vítaným doplňkem do jakékoliv dílny díky jejich svítícím vlastnostem. S tímto řešením uvidíte každý špendlík, a to ihned po rozsvícení. Zároveň při dlouhém každodenním svícení ušetříte za energie, což se obzvlášť v dnešní době hodí.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat správnou žárovku | rady
Jak vybrat správnou žárovku | rady. Žárovka nám slouží již víc než 150 let. Za tu dobu došlo k velkému rozvoji žárovek a my máme na výběr z široké šká…
Jak opravit zahradní dřevěný nábytek
I nábytek určený k pobytu na zahradě se po čase může nějak poškodit. Kvůli zatížení, dlouhodobému vystavení venkovním podmínkám (nábytek není na zimu…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.