Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlepší způsoby, jak zařídit nádhernou a funkční jídelnu

10. Prosinec 2022
Nejlepší způsoby, jak zařídit nádhernou a funkční jídelnu

Stůl, u kterého se scházíte každý večer s rodinou, je velmi důležitý. Zařídit si krásnou a stylovou jídelnu není vždy jednoduché, protože na ni nemáme dostatek místa. Dobrou zprávou je, že si ji můžete vytvořit i v celkem malém bytě. Barový pult vám hodně pomůže, ale užít si můžete i nádhernou a velkou jídelnu, jestli na ni máte místo. Do jakého stylu ji můžete stylizovat?

Klasika a rozšířená kuchyně

Jídelna v neutrálních barvách nikdy nevyjde z módy. Černé svítidlo, neutrální stůl a jednobarevné židle v jemné barvě jsou prvky, které se hodí pro každou příležitost a budou vypadat nádherně prakticky v každém bytě. Nezapomínejte ale na doplňky. Váza na stole nebo kusový koberec pod jídelním stolem budou jedinečným doplněním celého prostoru. Navíc oddělí jídelnu od obývacího pokoje nebo kuchyně.

V posledních letech se hodně napojuje jídelní stůl přímo na ostrůvek nebo linku kuchyně. Tento jedinečný model můžete samozřejmě realizovat jen v případě, že k tomu máte vhodný prostor. Získáte v bytě jednoduchou a elegantní symetrii. Ideální je tmavší povrch stolu, který doplníte světlými židlemi. Nejzajímavějším prvkem v tomto případě může být svítidlo nad stolem.

Originál nebo retro styl

Každá jídelna bude zaručeně originál. Jestli chcete nádhernou a zcela funkční jídelnu, můžete ji zakomponovat stůl i židle do velkého společenského prostoru. Za jídelním stolem můžete mít klidně postavenou komodu nebo knihovnu, které budou vytvářet nádherný a elegantní dojem. Kombinace moderního stolu a vintage židlí se vám také vyplatí.

Retro je velmi moderní a hodně lidí se k němu vrací. Stejnou atmosféru můžete přesunout i do své jídelny. Dosáhněte jedinečného vzhledu, který bude každý obdivovat. Není to přitom vůbec složité. Stačí, když spojíte dohromady pár základních prvků, které jsou pro retro typické. Poradíme vám, jak na to. Až budete tvořit tento vzhled, soustřeďte se na:

  • dřevěné kuchyňské skříňky s betonovou pracovní deskou,
  • industriální zářivka,
  • židle v retro stylu.

 

 

Moderní nebo rustikální vzhled v interiéru

Chcete svůj domov stylizovat do naprosté moderny? Nohy ke stolu kovové a dřevěná deska budou působit originálně a zaručeně takový kousek nikdo nebude mít doma. K tomu přidejte moderní židle ve tvaru vajíčka s dřevěnýma nohama a černobílý koberec. Nad stůl se nádherně hodí masivní svítidlo, které upoutá pozornost každého hosta.

 

Rustikální jídelny jsou nádherné, elegantní a romantické. Velkou výhodou je, že si s nimi můžete nádherně hrát. Kolem stolu můžete rozmístit židle, ale také lavice. Anebo můžete obojí zkombinovat. V jídelně byste měli zkombinovat hned několik materiálů, abyste dosáhli nejkrásnějšího vzhledu celé místnosti. Nejlépe bude vypadat:

  • neutrální světlé dřevo desky stolu a podlahy,
  • světlé židle,
  • tmavá lavice.

Čistota a elegance skandinávského stylu

Skandinávský styl je velmi žádaný a moderní. V každém případě (bez ohledu na styl) byste neměli zapomenout, že kročejová izolace zachrání vaše sousedy před dupáním i nepříjemnými zvuky, které vydávají židle. Stejně tak můžete pod stůl umístit kusový koberec. Styl horské chaty je určen k odpočinku. Tmavý stůl, kovové židle a jedinečné lavice u stolu vám dobře poslouží.

Druhou variantou skandinávského stylu jsou světlé barvy, přírodní materiály a čisté linie. Bílá, krémová a dřevo na každém kroku budou správnou volbou. Stůl byste měli umístit k oknu, jestli máte možnost. Přirozené světlo je vždy skvělou variantou, ale nezapomínejte ani na svítidla přímo nad stolem. Ať se rozhodnete pro jakýkoli styl, rozhodně jídelnu doma nevynechávejte. Jde o důležité místo, které by se mělo nacházet v každém domově.

Tipy

Článek obsahuje komerční sdělení

Autor: Mirka K.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

6 tipů, jak se zbavit rzi v domácnosti
6 tipů, jak se zbavit rzi v domácnosti
Trápí vás rezavé nářadí, nádobí či keramika? Je spoustu způsobů, jak odstranit rez a vrátit předmětům jejich původní vzhled a funkčnost. Těchto š…
Jak vybrat vhodný kuchyňský dřez
Jak vybrat vhodný kuchyňský dřez
Na trhu je spousta typů kuchyňských dřezů od nerezových přes granitové až po ty z tectonitu. Jaké jsou mezi nimi rozdíly a jak vybrat ten správný? Por…
Jak vybrat ideální vypínač
Jak vybrat ideální vypínač
Vypínač je důležitou součást domu. Nejen, že vypíná a zapíná světla, ale tvoří i zajímavý designový prvek. Jistě nám dáte za pravdu, že ošklivým plast…
Jak vybrat krb do rodinného domu | rady
Jak vybrat krb do rodinného domu | rady
Jak vybrat krb do rodinného domu | rady. Ke klasické rodinné pohodě patří do rodinných domů neodmyslitelně krb. Krbová kamna jsou dokonalým těžištěm i…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.