Přejít k hlavnímu obsahu

Obliba hodinek Adidas Original - jak to všechno začalo?

28. Září 2023
Obliba hodinek Adidas Original - jak to všechno začalo?

Na této planetě neexistuje člověk, který by o Adidasu neslyšel. Streetwear pro všechny? Téměř 27 000 zaměstnanců? Značka ještě v roce 2017 dosáhla tržeb přes 21 miliard eur. Je značka Adidas jen o obuvi a sportovním oblečení? Jak se malé rodinné firmě z Bavorska podařilo dosáhnout tak obrovského úspěchu v celosvětovém měřítku?

Adolf a Rudolf Dasslerovi - zrod značky Adidas

Adolf a Rudolf Dasslerovi jsou dva bratři, kterým můžeme poděkovat za uvedení této značky do života. Přemýšleli jste ale někdy o tom, kde se vzal název společnosti? No, je to docela jednoduché. Vznikl kombinací prvních tří písmen přezdívky zakladatele "Adi" a prvních tří písmen jeho příjmení.

Zajímavé je, že Adidas nebyl první společností, kterou tito podnikaví bratři provozovali. V roce 1924 založili společnost, která vyráběla obuv pro armádu. Dodávali také sportovní obuv sportovcům, kteří se účastnili olympijských her. Tato společnost nesla název "Gebruder Dassler Schuhfabrik". Málokdo ví, že tato společnost stála u zrodu nejen značky Adidas, ale také neméně populární značky Puma.

Adidas – úspěch zrozený z konfliktu

Někdo by se mohl divit, jak se stalo, že dvě významné sportovní společnosti pocházejí ze stejného německého města. Důvodem je rodinný politický spor. Tito bratři se ocitli nejen na opačných stranách politického spektra, ale také v podnikání. V důsledku toho se jejich cesty rozešly: Adolf se stal majitelem značky Adidas AG, zatímco Rudolf založil společnost Puma AG. Skutečně fascinující je, že oba podniky byly provozovány ve stejném městečku Herzogenaurach. Tyto prosperující podniky zaměstnávaly místní lidi, avšak konflikt bratrů se rozšířil i na jejich zaměstnance.

Říká se, že v těchto dobách byli obyvatelé města obzvláště pozorní ke svému okolí. Možná se ptáte proč? Inu, důvod je docela prostý: loajalitu člověka bylo možné snadno zjistit pouhým pohledem na značku bot, které měl na sobě. Místní obyvatelé mají vzpomínky na dobu, kdy byla jakákoli interakce mezi příznivci značek Adidas a Puma považována za nepřijatelnou. Člověk, který nosil boty jedné společnosti, se nebratříčkoval s příznivci konkurenční značky.

Sídlo společnosti Adidas se stále nachází v Herzogenaurachu. Přestože konflikt bratrů již neovlivňuje životy obyvatel, vzpomínky na tuto dobu zůstávají živé.

Adidas dnes - mnohem víc než boty

Dnes už si málokdo uvědomuje bouřlivé začátky této populární sportovní značky. Co je tedy hnací silou, díky níž je společnost již téměř sto let lídrem na trhu se sportovním oblečením? Tajemství spočívá ve výjimečné kvalitě jejich výrobků a neustálém rozšiřování sortimentu. Výrobky nabízené společností Adidas jsou odpovědí na dynamicky se měnící potřeby uživatelů. Kromě obuvi, sportovního oblečení a stylového oblečení nabízí Adidas také řadu pánských a dámských hodinek.

Hodinky Adidas Originals - pro koho jsou určeny?

Kdo by se domníval, že hodinky Adidas jsou určeny výhradně pro sportovce, mýlil by se. Značka nabízí působivou škálu produktů, včetně stylových hodinek. Kolekce hodinek Adidas Originals je natolik rozmanitá, že uspokojí i ty, kteří hledají elegantní doplňky. Není pravda, že Adidas vyrábí hodinky pouze pro muže; nechybí ani dámské hodinky navržené tak, aby odpovídaly současným módním trendům.

Značka se neodklání od svých kořenů. Nabízí řadu pánských hodinek pro ty, kteří vedou aktivní životní styl. Sportovní hodinky Adidas Originals jsou známé svými výraznými neonovými barvami. Jsou vybaveny lehkými a pohodlnými řemínky. Výrobce nabízí také digitální hodinky. Sportovní hodinky jsou ideální pro teenagery, mladé dospělé a ty, kteří chtějí zůstat aktivní. 

Zatímco značka Adidas je běžně spojována s pohodlnými mikinami a ležérní obuví, kolekce hodinek této značky takové hranice nezná. Pro ty, kteří dávají přednost formálnímu, elegantnímu stylu, nabízí Adidas řadu nádherných pánských a dámských hodinek. Kožené řemínky a ocelové náramky si svým vzhledem v ničem nezadají s výrobky, které najdete ve špičkových klenotnictvích. Ať už dáváte přednost zlaté, stříbrné nebo klasické černé, jedno je jisté - elegantní hodinky Adidas jsou prémiové výrobky vhodné na slavnostní bankety i obchodní schůzky. Podstata této řady spočívá v jednoduchosti v kombinaci s pečlivě vybranými surovinami. Nenajdete zde přehnaně zdobené ciferníky; místo toho minimalismus dokonale ladí s bezchybnou estetikou. 

Adidas - značka, která splňuje očekávání zákazníků

Ukázalo se, že navzdory svým poměrně bouřlivým začátkům zůstala značka Adidas lídrem světového módního průmyslu. Ačkoli je běžně spojována se sportovním oblečením, image značky prochází proměnou díky hodinkám Adidas Originals. Nelze popřít, že tyto hodinky s ikonickými třemi pruhy uspokojují různorodé publikum. Nechybí elegantní, luxusní provedení ani svěží, moderní sportovní modely. Rozhodně lze říci, že hodinky Adidas jsou ideálním doplňkem pro muže i ženy. Se stylovými a nadčasovými hodinkami Adidas můžete bez námahy podtrhnout svůj jedinečný smysl pro módu.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.