Co je potřeba

Viz další kroky

1

Energie stromů je vždy pozitivní, nemůže se Vám proto stát, že byste od stromu přijali cokoliv negativního.

Jaký strom si vybrat?

Možná již máte svůj oblíbený strom, ať již v zahradě nebo ve volné přírodě. Pokud ne, zkuste se vydat na příjemnou procházku, a buď si vyberte strom, ke kterému Vás to takříkajíc táhne nebo si můžete cíleně zvolit určitý strom podle jeho druhu a tedy podle účinků, kterými oplývá. Strom by měl být zdravý a vitální, bez suchých větví a vypouklin na kmenu.

2

A jaké účinky na tělo i ducha mají nejběžnější druhy stromů?

  • Borovice – Energie borovice Vám dodá vnitřní sílu, posiluje dýchací cesty a působí proti jejich onemocněním, přináší uklidnění a uvolnění a navrací rovnováhu.
  • Bříza – Bříza Vám pomůže zbavit se špatné nálady, dodává klid, harmonii a sílu k řešení problémů, také pomáhá rozvíjet intuici.
  • Buk – Buk je považován za strom plodnosti, dále zbavuje stresu, problémů s krevním tlakem a bolestí hlavy, podporuje soustředění a schopnost kompromisu a tolerance.
  • Dub – Dub je údajně univerzálním a vůbec nejsilnějším stromem, má velkou ochrannou moc. Dodává sílu, harmonii a moudrost, podporuje soustředění, pomůže Vám také s řešením problému.
  • Jabloň – Jabloň dodává dobrou náladu, životní odvahu, podporuje plodnost, posiluje nervy a srdce.
  • Lípa – Lípa symbolizuje smíření a lásku, má schopnost pročišťovat a urovnávat mezilidské vztahy. Je to strom vhodný pro pesimisty a lidi s přehnanými obavami o budoucnost.
  • Ořech – Ořešák je strom, jenž posiluje sílu podvědomí, napomáhá uvolnění při meditaci a jejímu prohloubení, navrací plodnost, pomáhá překonat překážky a nové situace a propojí Vás s Vaším vyšším já.
  • Smrk – Smrk patří mezi univerzální stromy, má ochrannou moc, dodává životní sílu, symbolizuje ženskost a mateřství, očišťuje vzduch a čistí auru.
3

Jakmile si vyberete vhodný strom, u kterého se budete cítit dobře, obejměte jej a poproste jej o výměnu energií. Pokud se stále budete cítit příjemně a vítáni, můžete strom nadále objímat nebo si k němu sednout a zády se opřít o kmen, možností je více, záleží na Vašem pohodlí. Je vhodné být naboso.

Nejprve vysílejte svými dlaněmi veškerou svou možnou energii do stromu, teprve poté můžete při klidném dechu energii čerpat (stačí asi 15 minut). Nakonec nezapomeňte stromu poděkovat.

Tipy
  • U Vašeho oblíbeného stromu se Vám bude také skvěle meditovat.
  • Stromu můžete poděkovat i přinesením vhodného dárku pro jeho obyvatele. Okolo stromu poházejte semínka, oříšky nebo třeba kousek jablka.
Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
3
Average: 3 (4 votes)