Přejít k hlavnímu obsahu

Jak co nejlépe vybrat zářivky | 4 tipy

16. Leden 2020

Potřebujete novou zářivku a nevíte, podle čeho se orientovat v nabídce? Na jakých parametrech záleží a co udělat pro to, aby byl účet za elektřinu co možná nejnižší? V článku najdete doporučení, jak vybrat zářivky, které potěší vaše oči i peněženku.

1

Úsporné řešení

Klasickým žárovkám už dávno odzvonilo, protože jsou neúsporné a jednoduše se nevyplatí. Do popředí se stále více dostávají ekonomické a ekologické LED zářivky. Jsou vhodné do většiny druhů svítidel, protože nabízí různé závity. Vzhledem k tomu, že nevylučují přebytečné teplo, je jejich použití šetrnější a bezpečnější. Elektrická energie je využita téměř výhradně na svícení, což se pozitivně odráží na nízké spotřebě.

2

Dlouhá životnost a méně starostí s častou výměnou

Kvalitní LED trubice vyniká nejenom nízkou spotřebou energie, ale také dlouhou životností. V porovnání s klasickou žárovkou tedy vydrží o něco déle, než bude nutná výměna. Díky tomu ušetříte peníze, ale i čas a starosti spojené s výměnou. Klasickou variantou je například LED zářivka 120 cm vhodná do chodby, ale i kanceláří a veřejných prostor.

3

Ideální světlo do kanceláře

Pro práci v kancelářském prostředí jsou vhodné zářivky s více bílým spektrem světla, které podporuje produktivitu. Naopak do odpočinkově laděných místností volte do žluta zbarvené světlo, protože je přirozenější. Kancelářská zářivka je základem pro běžné i domácí kanceláře. Spotřebuje málo energie, a navíc zajistí dostatek světla pro práci nejen na počítači.

4

Pořiďte si zářivku

Velkou výhodou pohodlného nákupu na internetu je možnost pořídit všechno, co potřebujete. Napište si seznam, do jakých místností potřebujete pořídit zářivku, a na základě těchto dat se rozhodujte. Když si dáte trochu práce s výběrem a prohledáváním internetových obchodů, možná objevíte zářivku pod kuchyňskou linku za výhodnou cenu a podobně.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak čistit ekokůži
Jak čistit ekokůži | rady a tipy. Ekokůže si získává díky svým vlastnostem stále více příznivců. Používá se zejména při výrobě nábytku, kde nahra…
Jak vybrat vchodové bezpečnostní dveře
Pokud bydlíte v panelovém domě, jedinou cestou, kudy k vám můžou přijít nezvaní hosté, jsou vstupní dveře. Podceňovat důležitost dveří byste neměli al…
Jak vybrat ideální vypínač
Vypínač je důležitou součást domu. Nejen, že vypíná a zapíná světla, ale tvoří i zajímavý designový prvek. Jistě nám dáte za pravdu, že ošklivým plast…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.