Přejít k hlavnímu obsahu

Jak co nejlépe vybrat zářivky | 4 tipy

16. Leden 2020

Potřebujete novou zářivku a nevíte, podle čeho se orientovat v nabídce? Na jakých parametrech záleží a co udělat pro to, aby byl účet za elektřinu co možná nejnižší? V článku najdete doporučení, jak vybrat zářivky, které potěší vaše oči i peněženku.

1

Úsporné řešení

Klasickým žárovkám už dávno odzvonilo, protože jsou neúsporné a jednoduše se nevyplatí. Do popředí se stále více dostávají ekonomické a ekologické LED zářivky. Jsou vhodné do většiny druhů svítidel, protože nabízí různé závity. Vzhledem k tomu, že nevylučují přebytečné teplo, je jejich použití šetrnější a bezpečnější. Elektrická energie je využita téměř výhradně na svícení, což se pozitivně odráží na nízké spotřebě.

2

Dlouhá životnost a méně starostí s častou výměnou

Kvalitní LED trubice vyniká nejenom nízkou spotřebou energie, ale také dlouhou životností. V porovnání s klasickou žárovkou tedy vydrží o něco déle, než bude nutná výměna. Díky tomu ušetříte peníze, ale i čas a starosti spojené s výměnou. Klasickou variantou je například LED zářivka 120 cm vhodná do chodby, ale i kanceláří a veřejných prostor.

3

Ideální světlo do kanceláře

Pro práci v kancelářském prostředí jsou vhodné zářivky s více bílým spektrem světla, které podporuje produktivitu. Naopak do odpočinkově laděných místností volte do žluta zbarvené světlo, protože je přirozenější. Kancelářská zářivka je základem pro běžné i domácí kanceláře. Spotřebuje málo energie, a navíc zajistí dostatek světla pro práci nejen na počítači.

4

Pořiďte si zářivku

Velkou výhodou pohodlného nákupu na internetu je možnost pořídit všechno, co potřebujete. Napište si seznam, do jakých místností potřebujete pořídit zářivku, a na základě těchto dat se rozhodujte. Když si dáte trochu práce s výběrem a prohledáváním internetových obchodů, možná objevíte zářivku pod kuchyňskou linku za výhodnou cenu a podobně.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak čistit ekokůži
Jak čistit ekokůži | rady a tipy. Ekokůže si získává díky svým vlastnostem stále více příznivců. Používá se zejména při výrobě nábytku, kde nahra…
Jak vybrat vchodové bezpečnostní dveře
Pokud bydlíte v panelovém domě, jedinou cestou, kudy k vám můžou přijít nezvaní hosté, jsou vstupní dveře. Podceňovat důležitost dveří byste neměli al…
Jak vybrat ohřev bazénové vody | rady
Jak vybrat ohřev bazénové vody | rady. Díky ohřevu bazénové vody si můžeme prodloužit koupací sezónu, nebo se koupat dokonce po celý rok. Způsobů, jak…
Jak zazimovat bazén | rady
Jak zazimovat bazén | rady. Důkladná příprava bazénu na zimní období je důležitá. Zanedbaná nebo odfláknutá práce může snadno vést ke zkažení vody, kt…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.