Přejít k hlavnímu obsahu

Jak a co nejrychleji se zbavit modřiny pod okem | rady

21. Srpen 2021
Jak a co nejrychleji se zbavit modřiny pod okem | rady

Jak a co nejrychleji se zbavit modřiny pod okem | rady. Modřina je lidový název pro hematom, který vzniká pod kůží jako následek krvácení. Při porušení stěny cévy např. úrazem dojde ke krevnímu výronu do okolí. Po určité době je krvácení z cévy zastaveno, ale v okolí cévy zůstává sraženina. Vstřebávání modřiny je proces, který trvá několik dní, během kterého modřina postupně mění svou barvu, až následně zcela vybledne. Většina menších modřin se sama zhojí během několika dní, zpravidla do jednoho týdne. Určitě ji však můžete některými činnostmi pomoci.

1

Po zranění je vždy třeba, abyste zabránily vzniku otoků a modřin tím, že poraněné místo co nejdříve po vzniku poranění budete ledovat nebo chladit, protože tím dojde ke stažení cév v postižené oblasti, a tak se sníží její prokrvení. Lze koupit obklady v lékárně a vychladit je, nebo můžete zabalit rozdrcený led do utěrky a vložit do igelitového sáčku, dobře poslouží také mražená zelenina. Studený obklad byste měli nejlépe přikládat každou hodinu na deset minut alespoň po celý následující den po úrazu.

2

Také je lepší pokud možno příliš nesmrkat, nekašlat, nekýchat, protože při těchto v případě modřiny v oblasti obličeje nevhodných činnostech může dojít k prasknutí dalších cév a zvětšení modřiny. Nevhodná poloha těla pro vznik a velikost modřiny pod okem je předklon, kdy je hlava níže než srdce, a tím se zvyšuje prokrvení oblasti obličeje.

3

Kvůli protisrážlivým účinkům se také nedoporučuje v době krátce po úrazu používat některé léky, jako je např. aspirin, protože by mohlo dojít ke zhoršení vaší modřiny.

4

Dále je vhodné více chodit na slunce, protože UV záření ve slunečních paprscích pomůže vašemu tělu rychleji rozložit metabolity hemoglobinu a tím uspíší vyblednutí modřiny.

5

Druhý den po zranění také můžete modřinu několikrát denně velmi opatrně masírovat, přitom není vhodné na modřinu příliš tlačit, vhodnější je jen jemné poklepávání konečky prstů v místě modřiny.

6

Jako poslední záchrana může také sloužit velmi kvalitní make-up či velké sluneční brýle. Sice vám nepomohou se modřiny pod okem zbavit, ale aspoň ji skryjí před zvědavými pohledy vašeho okolí.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak udělat domácí opalovací olej
Jak udělat domácí opalovací olej
Jak udělat domácí opalovací olej | rady a tipy. Nedůvěřujete chemickým látkám v opalovacích krémech? Hledáte přírodní a jednoduchý způsob jak se ochrá…
Jak zdravě jíst | rady
Jak zdravě jíst | rady
Jak zdravě jíst | rady. Zdravě jíst a zdravě žít? Zní to ideálně, vůli bychom měli snad všichni, ale ne vždy se nám to daří. Jídlo je pro člověka stej…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.