Přejít k hlavnímu obsahu

Jak a kde prodat nevhodný dárek

17. Červenec 2019

O Vánocích dostáváme spoustu dárků. Jistě se i vám někdy stalo, že dárek, který jste dostali, nebyl pro vás vhodný a nelíbil se vám. Nevěšte hlavu, i s nechtěným dárkem můžete naložit tak, abyste byli spokojeni a neurazili člověka, který vám jej původně daroval.

1

Aukce

Internet nabízí širokou škálu internetových aukcí, na kterých můžete nechtěný dárek prodat někomu, kdo jej ocení mnohem více než vy. Velkou překážkou při prodeji dárku na internetové aukci může být registrace. Větší internetové portály zabývající se aukčním prodejem, mají jako jednu z podmínek registrace ověření totožnosti a adresy bydliště registrující se osoby. Tento proces může trvat i 21 dnů a tím vám prodlouží lhůtu pro prodej nechtěného dárku. Jedná se například o aukční portál Aukro.cz, kde je podmínkou registrace vyplnění registračního kódu, který vám zašlou poštou na adresu vašeho bydliště. Ne všechny aukční portály mají průběh registrace tak složitý. Většina z nich nabízí registrační postup rychlý a velmi jednoduchý, který zabere max. 2 minuty vašeho času. Poté můžete směle nechtěný dárek prodat. Doporučujeme, abyste v textu uvedli, že se jedná o nechtěný vánoční dárek. Zvýšíte tak jeho hodnotu, protože dáte najevo, že se jedná o novou a téměř nepoužitou věc, která je v záruce.

2

Internetová inzerce

Inzerce na internetu je velmi rychlá a můžete ji uskutečnit z pohodlí domova, což u tištěné varianty není tak snadné. Na internetu naleznete širokou nabídku inzertních serverů, na kterých můžete ve většině případů zdarma, umístit inzerát o prodeji nechtěného dárku. Inzerát doporučujeme formulovat jednoduše a výstižně. Přidáte-li fotku prodávané věci, zvýšíte si tím šanci na její prodej.

3

Tištěná inzerce

Pomalejší a méně pohodlný způsob, jak nechtěný dárek prodat, je tištěná inzerce. Vyberte si tištěné periodikum, naformulujte znění inzerátu a vydejte jej. Nemůžete-li inzerát zaplatit přes internet, musíte jej podat osobně. Termínově se k podání inzerátu dostanete nejdříve po vánočních svátcích. S tímto omezením počítejte předem.

4

Bazar nebo zastavárna

Chcete-li prodat dárek rychle a získat peníze okamžitě, je pro vás další z možností návštěva bazaru nebo zastavárny. Zde dostanete peníze za nechtěný dárek ihned, počítejte však s tím, že se nebude jednat ani o čtvrtinovou hodnotu dané věci. Pro získání rychlých finančních prostředků, je návštěva bazaru nebo zastavárny ideální způsob, jak je získat.

5

Putovní dárek

Nechtěný dárek nemusíte zákonitě prodávat. Můžete z něj udělat dárek putovní a poslat jej při nejbližší příležitosti zase dál. To, že se dárek nelíbí vám, neznamená, že jím nemůžete udělat radost někomu jinému. Když člověk dostane nechtěný vánoční dárek, ocitne se v hloupé situaci. Nechce ublížit tomu, kdo mu jej daroval a zároveň ví, že užitná hodnota dárku je pro něj samotného nulová. Chcete-li se těmto situacím vyvarovat, říkejte a opakujte svým blízkým, co konkrétně chcete, potřebujete nebo po čem toužíte. Předejdete tak zbytečným komplikacím při prodeji nechtěného dárku.

Autor: chiquita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si vyrobit gelovou svíčku | postup
Jak si vyrobit gelovou svíčku | postup. Existuje skupina lidí, která svíčky příliš nemusí a druhá skupina, která je doslova miluje. Gelová svíčka je s…