Přejít k hlavnímu obsahu

Jak léčit bradavice

Máte bradavice spojené pouze s čarodějnicí z pohádky? Bohužel bradavice, výrůstky na kůži, trápí i hodně opravdových lidí. Tyto výrůstky jsou sice nezhoubné, ale nejsou příliš estetické. Bradavice jsou způsobeny papilomavirem HPV a přenášejí se dotekem, lidé se nejčastěji nakazí ve společných sprchách, v okolí bazénů apod. Nejčastěji se bradavice nacházejí na nohou, rukou a tak jako u čarodějnice na obličeji. Jak bradavice léčit?

1

Pokud se chcete bradavic zbavit, můžete to zkusit vlastními silami pomocí volně dostupných přípravků z lékárny, případně pomocí přírodních prostředků. Z přírodních prostředků je doporučováno použít např. česnek, jehož plátek přiložíte na 5 minut na bradavici, necháte působit a poté místo opláchnete vlažnou vodou. Zpravidla je třeba tento postup opakovat několik dní.

2

Dále je bradavici možno potírat minimálně dvakrát denně ricínovým olejem, případně na ni několik dní přikládat tampón napuštěný tea tree oilem a tento měnit aspoň každých 12 hodin. Také šťáva ze stonků vlaštovičníku může být vaším velkým pomocníkem při boji s bradavicemi, stačí s ní potírat postižené místo několikrát denně po dobu asi jednoho týdne.

3

Pokud vám nestačí výše uvedený výčet možností, můžete ještě sáhnout po ovoci. Příklad ovoce, které vám ve vašem boji s bradavicemi pomůže, je čerstvý ananas, respektive jeho šťáva. Stačí bradavici pokapávat v průběhu několika dní touto lahodnou šťávou a vždy ji nechat několik hodin působit.

4

Pokud jste milovníci banánů, tak také rozhodně nevyhazujte slupky z nich. Budete-li několik dní přikládat na bradavici kousek slupky z banánu vnitřní stranou dolů a necháte ji dlouhodobě působit (slupku je však třeba alespoň jednou denně vyměnit), určitě budete mít brzy vyhráno.

5

Pokud nemáte čas a chuť na zkoušení těchto výše uvedených metod, můžete se obrátit na kožního lékaře, který může bradavice odstranit pomocí laseru, kapalného dusíku, kyseliny salicylové, nebo se můžete obrátit na chirurgii, kde je možno tyto bradavice odoperovat. V případě, že vás trápí bradavice v okolí očí, je nutné toto řešit s očním lékařem.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak bojovat proti bradavicím | rady
Jak bojovat proti bradavicím | rady. Bradavice jsou nepříjemným kožním problémem. Je to onemocnění virového původu. Člověka dokážou pořádně potrápit.…
Jak si poradit s migrénou | rady
Jak si poradit s migrénou | rady. Migréna je silná ochromující a opakující se bolest hlavy, kterou může způsobit téměř cokoliv. Každý, kdo migrénou op…
Jak vybírat léčivé byliny v létě
V červenci a srpnu je možno sbírat mnoho léčivých bylin, jejichž blahodárné účinky nám napomáhají při mnoha zdravotních nepříjemnostech. Bylinky nám m…
Jak využít netřesk pro zdraví | rady
Jak využít netřesk pro zdraví | rady. Netřesky bývají pro svou nenáročnost často součástí skalek. Jen málokdo však ví, že se dá netřesk používat také…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.