Přejít k hlavnímu obsahu

Jak malovat na textil – malování na tričko

Jestli toužíte po určitém vzoru na tričko a nemůžete jej nikde v obchodech najít, tak si ho nakreslete sami. S barvami na textil, které seženete v každém papírnictví nebo ve výtvarných potřebách, si zvládnete namalovat na tričko jednoduchý vzor podle svých představ.

Co je potřeba

  • jednobarevné tričko
  • tenký štětec
  • barva na textil
  • voda
1

Budete potřebovat samozřejmě tričko, které by mělo být jednobarevné, aby na něm vzor hezky vynikl. Dále budete potřebovat barvu na textil a tenký štětec, aby se barva lehce nanášela a nerozpíjela se do všech stran. Budete potřebovat také trochu vody, abyste si barvu trochu naředili. Snadněji se vám potom budou dělat plynulé tahy barvou. Dávejte si však pozor, pokud barvu naředíte moc, nebude ve výsledku dostatečně sytá a budete muset celý obrázek malovat znovu.

2

Jak začít Nejprve si tričko podložíme novinami nebo časopisem, abychom měli tvrdý podklad a lépe se nám malovalo. Tričko přes noviny pořádně natáhneme a přichytíme na krajích kolíčky na prádlo. Tužkou si načrtneme obrázek, který chceme kreslit, abychom věděli , kde máme začít. Načrtnutý obrázek obtáhneme barvou na textil a necháme na topení zaschnout, dokud nebude barva zcela suchá, poté obrázek zažehlíme.

3

Jak obrázek udržovat Při praní trička nastavíme pračku na ruční praní, aby se obrázek nesmyl. Když se i přesto obrázek smyje nebo zesvětlá, tak ho obtáhnete znovu barvou na textil, znovu zažehlíte a příště budete tričko prát v ruce.

Autor: bapro
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vyrobit věnec na Dušičky | tipy
Jak vyrobit věnec na Dušičky | tipy. Pietní věnec, který položíme na hrob svých blízkých na svátek Všech svatých (1. 11.) a o Dušičkách (Památka zesnu…
Jak ušít miminku mantinel do postýlky
Máte doma miminko a ráda šijete? Pořiďte mu výbavičku do postýlky úplně sama! Různobarevných látek je na pultech obchodů i v e-shopech nepřeberné množ…
Jak ušít kuchyňskou chňapku | DIY
Jak ušít kuchyňskou chňapku | DIY. Pokud hledáte tip na originální a vlastnoručně vyrobený dárek pro maminku, babičku či kamarádku, nebo se jen chcete…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.