Přejít k hlavnímu obsahu

Jak mít krásné ruce a nohy | rady

18. Prosinec 2019

Jak mít krásné ruce a nohy | rady. Snad každá žena si přeje být krásná, a proto se o sebe snaží pečovat. Vaše tělo je vaší vizitkou. Ruce každé ženy by měly vypadat hezky a upraveně. Často je to první část těla, se kterou druzí přicházejí do styku, ano jedná se o podání rukou. Podobně jsou na tom i nohy, jestliže nosíte krátké sukně a podpatky, tak vaše nožky rozhodně každého zaujmou. Poté je důležité, aby také vypadaly úžasně.

Co je potřeba

- hydratační krém
- pilník, nůžtičky, tyčinka na zatlačení kůžičky
- pemza
- lak na nehty

1

Péče o ruce není extra složitá. Každodenní běžnou záležitostí by mělo být alespoň používání hydratačních krémů. Pokožka tak bude na dotyk jemná a ne popraskaná. Kůže na rukou dostává opravdu zabrat: mytí nádobí, vaření atd. Nepodceňujte tedy péči o ruce a dopřejte jim alespoň základní starost.

2

Nehty na rukou jsou hodně viditelné a často poutají pozornost. Nemusíte navštěvovat špičkové salóny a každý měsíc utrácet stovky za dokonalou manikúru. Nehty si můžete zkrášlit i v pohodlí domova. Stačí vám k tomu pilník a lak na nehty. Jestliže nechcete trávit čas úpravou nehtů, tak dbejte na to, aby se vám za nimi neusazovaly nečistoty. Pozor na známý zlozvyk kousání nehtů, jelikož okousané nehtíky rukám zrovna nelichotí.

3

Starat se o své nohy mnoho lidí zapomíná. Ony si to přitom rozhodně zaslouží. Často tráví celé dny v botách a jsou poté unavené a bolavé. Stejně jako u rukou i tady byste měli používat hydratační krém na zvláčnění pokožky. Jeho pravidelné nanášení může zmírnit tvrdnutí kůže. To se často děje zejména na patách. Tvrdá kůže musí být obrušována, pokud se jí nebudete zbavovat, tak vám ztvrdlá místa mohou působit i bolest. Pro tento účel se výborně hodí pemza. I nohy můžete zkrášlit tím, že na nich upravíte nehty. Je to velmi propagované zejména v letních měsících.

Jakékoli kožní problémy řešte s kožním lékařem. Při ortopedických potížích se obraťte na ortopeda. V žádném případě příznaky toho, že něco není v pořádku, neignorujte.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se zbavit zápachu bot a nohou
Trápí vás zápach nohou a bot? Tato nepříjemnost se týká většinou mužů, ale ani ženy nejsou výjimkou. Zápach nohou a bot může potkat i toho nejčistotně…
Jak předcházet lámavosti nehtů | rady
Jak předcházet lámavosti nehtů | rady. Lámání nehtů je zpravidla jen kosmetická záležitost, ale pro ženy často nepříjemná. Jak tomuto problému předchá…
Jak se zbavit lámavosti nehtů | rady
Jak se zbavit lámavosti nehtů | rady. Jsou to především ženy a dívky, které maximálně dbají na svůj zevnějšek. Není to však pouze vzhled jejich obliče…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.