Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na bolest nohou z únavy

29. Březen 2022

Pokud nemá bolest vašich nohou zřejmou příčinu, jako je třeba kuří oko, zarůstající nehet, otlačeniny z nevhodné obuvi, tak nás občasná bolest nohou nemusí vůbec znepokojovat. Jak by nás nohy nebolely, když na nich stojíme nebo trávíme většinu denního času?

1

Povzbuzující masážní olej

Kouzlo masáže a úlevu bolavých nohou poznáte, když si připravíte sami ze 3 kapek hřebíčkového oleje a ze 3 lžic sezamového oleje masážní olej. Tyto složky jemně stimulují krevní oběh. Obě přísady promíchejte a vmasírujte olej do bolavých nohou. Vhodnou účinnou masáž si ještě můžete připravit ze 3 kapek levandulového oleje, 1 kapky heřmánkového oleje a jedné kapky geraniového oleje. Všechny suroviny smíchejte se dvěma lžičkami olivového oleje.

2

Dopřejte nohám koupel s aromatickým olejem

Na úlevu unavených nohou a osvěžení si připravte střídavou koupel. Jednu nádobu naplňte studenou a druhou horkou vodou, která má příjemnou teplotu. Posaďte se do pohodlné pohovky nebo křesla a chodidla ponořte nejprve do studené lázně. Po několika minutách je vložte do horké vody a proceduru několikrát opakujte. Tato vodní masáž střídavě rozšiřuje a stahuje cévy a tím zlepšuje krevní oběh v chodidlech. Ošetření nohou aromatickými oleji je známo od nepaměti. Pokud nemáte po ruce aromatický olej, nahraďte ho šálkem opravdu silného mátového odvaru a přidejte do horké lázně. Další typ na povzbuzující lázeň pro vaše unavené nohy je teplá lázeň, ve které rozpustíte 15 g tinktury z arniky. Touto lázní se vám povzbudí krevní oběh a to vás zbaví bolesti nohou.

3

Dejte nohám trochu zabrat cvičením

Cvičení určitě přináší úlevu od bolesti. Po podlaze poházejte několik tužek a sbírejte je prsty u nohou. Další cvik může být takový, že kolem prstů jedné nohy obtočíte silnou gumičku. Prsty roztahujte co nejvíc od sebe a vydržte to alespoň 5 sekund. Tohle cvičení opakujte asi tak desetkrát. Cviky jsou dobré na osvěžení prstů od bolesti zapříčiněné stísněnou obuví.

4

Účinná prevence, která pomáhá

Máte zaměstnání, kde musíte stát delší dobu na jednom místě? Opatřete si podložku pod nohy, dobrá je gumová rohož.

5

Noste často běžeckou obuv

I když nejste sportovec a vlastně nikdy sportovně neběháte, noste tuto obuv co nejčastěji. Obuv má tu vlastnost, že je měkká a poskytuje dobrou oporu. Pokud vám nevyhovuje sportovní styl, noste alespoň boty se silnější podrážkou.

Kromě nevhodné obuvi může být příčinou výraznější bolesti nohou artróza, cukrovka nebo nedokonalý krevní oběh. Při trvalejších potížích navštivte zcela určitě lékaře.

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak využít prvosenku jarní
Jak využít prvosenku jarní | rady a tipy. Prvosenka jarní známá také jako petrklíč je vytrvalá rostlina, která kvete na jaře (konkrétně od března…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.