Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na cukroví pro psy – vhodné suroviny | tipy

Jak na cukroví pro psy – vhodné suroviny | tipy. Co je dobré pro lidi nemusí být dobré pro psy. A o vánočním cukroví to platí dvojnásob. Nechcete-li svému pejskovi připravit o Vánocích nepříjemné zažívací problémy, můžete mu upéct jeho vlastní cukroví z těch správných surovin.

Co je potřeba

.

1

Smutným psím očím dokáže odolat jen málokdo, takže tu a tam skončí v nenasytné psí tlamě vanilkový rohlíček, linecké kolečko nebo cukrem obalená pracna. Kakao, máslo, mléko, cukr, bílá mouka a další nevhodné potraviny končí v zažívacím traktu pejska v jindy nevídaných množstvích. Čím je pejsek menší, tím větší škody může spořádané cukroví napáchat. Může se dostavit průjem, ale i křeče nebo otrava (kakao). Cukroví napečené speciálně pro psy pomůže těmto problémům předejít.

2

Cukroví pro psy – vhodné suroviny

Sacharidy a vláknina: Při pečení pamlsků pro vaše čtyřnohé miláčky zapomeňte na obyčejnou hladkou nebo polohrubou mouku. Je to jen prázdná zásobárna energie. Kupte raději mouku celozrnnou, kukuřičnou nebo rýžovou (můžete rozmixovat neuvařenou rýži). Použít můžete i ovesné vločky, jáhly nebo cizrnu. Na doplnění vlákniny je zase dobré ovoce a zelenina. Do cukroví se nejlépe hodí mrkev nebo jablko, ale nebojte se experimentovat s ohledem na to, co má zrovna váš pejsek rád.

3

Bílkoviny: Mléko není pro použití do psích pamlsků příliš vhodné a to ani u těch, které se tepelně upraví. Způsobuje průjmy. Použít ale můžete zakysané mléko, tvaroh, bílý jogurt nebo kefír. Při výběru masa do psího cukroví se řiďte hlavně preferencemi vašeho psa. Použít můžete maso libové, játra nebo třeba ryby, nemusíte se bát třeba sardinek ve vlastní šťávě (bez konzervačních látek).

4

Tuky: Vánoční cukroví obvykle obsahuje mnoho másla nebo margarínů, ani jedno není pro psy vhodné. Více jim prospějete kvalitními oleji: rybí olej, lněný olej ale i hovězí lůj se dá s trochou fantazie při pečení použít. Nezapomeňte, že tuk je také nositelem chuti.

5

Dochucovadla

 Nehodí se sůl, cukr, kakao a ani různá koření a konzervanty. Cukr můžete lehce nahradit medem, koření zase bylinkami (v sušenkách s masem například). Kakao zase docela dobře zastoupí podobně vypadající karob (seženete v prodejnách se zdravou výživou).

Cukroví můžete napéct do zásoby a uložit do mrazáku, to masové zde vydrží tři měsíce, ostatní i půl roku. Budete tak mít zásobu zdravých pamlsků na dlouhou dobu. Cukroví podávejte pejskovi zcela rozmražené!

Nezapomeňte, že cukroví pro psy je jen příležitostným pamlskem. Plná miska zdravého cukroví může uškodit stejně jako několik náhodně snědených kousků toho obyčejného.

Autor: notburga
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak odnaučit psa štěkat | rady
Jak odnaučit psa štěkat | rady. Štěkání může být užitečné, ale také se lehce může stát zlozvykem jako cokoli jiného. Když váš pes hlídá a upozorní na…
Jak pomoci feně s porodem | rady
Jak pomoci feně s porodem | rady. Mladé a nezkušené feny bývají často nervózní, zmatené, před porodem ztrácí chuť k jídlu, často močí, hrabou. Vy byst…
Jak pojistit psa | rady
Jak pojistit psa | rady. Platíte u veterináře poměrně hodně peněz? Možná vás někdy napadlo, že by nebylo špatné, kdyby psi byli pojištění jako lidé a…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.