Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na nastavení uživatelského profilu v sociální síti Facebook 1 | rady

07. Listopad 2020
Jak na nastavení uživatelského profilu v sociální síti Facebook 1 | rady

Jak na nastavení uživatelského profilu v sociální síti Facebook 1 | rady. Už jste se registrovali v sociální síti Facebook a nevíte si rady s nastavením svého účtu? Provedu vás krok za krokem a upozorním na nejzajímavější funkce Facebooku, na jejich výhody i nevýhody. Text jsem pro přehlednost rozdělil do dvou dílů.

1

Přihlaste se do svého profilu skrze webovou adresu www.facebook.com

2

Spustíme si nastavení svého profilu na Facebooku. Tlačítko Nastavení nalezneme v horní liště mezi svým jménem a tlačítkem Odhlásit se. Možná máte nastavený jako výchozí jazyk angličtinu. Nastavení v anglickém jazyce je Settings. Na tlačítko Nastavení klikněte pravým tlačítkem myši.

3

Zobrazí se informace o uživatelském účtu na Facebooku. Stránka má v současnosti sedm záložek, prostřednictvím nich můžete ovládat svůj účet. Jako první se vám pravděpodobně zobrazuje záložka Nastavení. V ní si můžete upravit základní údaje jako je jméno, adresa emailové schránky, popřípadě přístupové heslo, kterým se do svého profilu na Facebooku přihlašujete. Všimněte si zejména položky Spojené účty. Tato položka vám umožní propojít účet Facebooku s účtem na jiných webech, jako je Google nebo MySpace nebo OpenID, kterým se přihlašujete na různé weby na internetu. Doporučuji vyplnit Kontrolní otázku. Informace poslouží v případě, kdy budete mít nějaký problém se svým profilem - nejčastěji, že se nemůžete do svého Facebook účtu připojit. Chceme-li aktivovat jednu z položek v záložce, stačí najet myší na název a kliknout. Aniž by se načetla celá stránka, otevře se nám příslušné pole k vyplnění či změně údajů.

4

Facebook je sociální síť obsahující tisíce dalších vnitřních sítí tvořených samotnými uživateli. Vytvořením jakékoli nové stránky nebo skupiny a přihlášenými fanoušky vznikají v systému Facebooku vazby. Vazby mezi uživateli, mezi uživateli a stránkou či skupinou, mezi obsahem publikovaných fotografií apod. Hledáte-li na Facebooku síť, v níž chcete být aktivní, zadejte její název v záložce Sítě. Hledání vám ulehčí našeptávač.

5

V záložce Upozornění si označte, v jakém případě chcete být upozorněni na konkrétní činnost jiných uživatelů Facebooku. Tato upozornění se vám pak budou zobrazovat v pravém dolním poli s červeným rámečkem o počtu novinek. V případě, že budete komentovat něčí status, můžete si nastavit upozornění, které se vám zobrazí, díky němuž rychle naleznete reakci osoby či jejích přátel. Možnosti nastavení jsou široká. Nezapomeňte odkliknout Uložit změny, tlačítko naleznete až v dolní části stránky.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak zrušit účet na Facebooku | návod
Jak zrušit účet na Facebooku | návod
Jak zrušit účet na Facebooku | návod. Zrušit účet na Facebooku není vůbec jednoduché. Moderní komunitní weby se snaží zabránit tomu, aby si uživatele…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.