Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na podmíněné formátování v Excelu | návod

17. Listopad 2020
Jak na podmíněné formátování v Excelu | návod

Jak na podmíněné formátování v Excelu | návod. Jednou z mnoha možností úpravy tabulek tvořených v Excelu je takzvané podmíněné formátování. Tato funkce umožní tvůrci tabulky zvýraznit některé její aspekty, například rozdíly zisků a výdajů.

Co je potřeba

Microsoft Excel, který je součástí kancelářského balíku Microsoft Office

1

Otevřeme si nový dokument Excelu a vytvoříme v něm tabulku dat, ze které má graf vycházet. Pokud již takovou tabulku vytvořenu máte, otevřete excelovský soubor, který ji obsahuje.

2

Pro výpočet rozdílu byla použita jedna ze základních matematických funkcí Excelu, funkce ROZDÍL. Tu si buď můžete najít ve výčtu všech dostupných funkcí, nebo ručně napsat do lišty jako rozdíl políček obsahující hodnotu v daných řádcích.

3

Pro vytvoření podmíněného formátování celého sloupce rozdílů jej celý označte. V záložce DOMŮ je pak již nabídnuta funkce podmíněného formátování. Pro účel zvýraznění využijeme jednoduché podmíněné funkce „Zvýraznit pravidla buněk“ a z její nabídky „Menší než“.

4

Po kliknutí na výběr se zobrazí tabulka, do které zadáme hodnotu a typ zvýraznění.

5

Všechny buňky s hodnotou menší než tou, které byla zadána, se nám ve výsledku zobrazí zvýrazněně tak, jak bylo zadáno.

6

Jak jste si všimly, možností podmíněného formátování je hodně. Již jen s touto představenou funkcí lze udělat z obyčejné, nepřehledné a složité tabulky jasně názorný příklad, ve kterém se nikdo neztratí.

Autor: MTB
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.