Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na první epilaci?

02. Říjen 2018

Protože epilace nabízí dlouhodobé odstranění chloupků, začíná se na ni spoléhat čím dál více žen. Používání epilátoru není složité, takže se ho naučíte používat hned. Jediné, na co je potřeba si zvyknout, je mírná bolest, která se pojí s vytrháváním chloupků. Ale i na tu se dá zvykat už od první epilace.

Co je potřeba

Chcete mít radost z toho, že máte hladce oholené nohy i přesto, že jste až dva týdny nesáhla po žiletce? Tak máte stejný důvod pro používání epilátoru jako mnoho jiných žen. Nohy po epilaci jsou hladké, bez stop po koříncích chloupků, a když už chloupky vyrostou, jsou často jemnější a je jich méně ne dříve. A to opravdu stojí i za ten nepříjemný pocit během prvních pár ošetřeních. Nehledě na to, že existuje několik rad, jak k epilaci přistupovat, aby bolela co nejméně.

1

Jak připravit pokožku na epilaci?

Tady je důležitá hlavně teplá voda a peeling. Před epilací si dopřejte teplou sprchu nebo vanu, která pomůže rozevřít póry, a chloupky jdou pak snáz vytrhnout. Abyste se vyhnuli pupínkům od podráždění po epilaci, je dobré před epilací provést peeling. Buď použijte sprchový gel s peelingovými částečkami anebo dnes velmi populární peelingový kartáček. Peeling před epilací je i dobrou cestou k tomu, abyste se vyhnuli zarůstání chloupků.

2

Tipy pro první epilaci

Nastavte si na epilátoru nižší rychlosti a můžete jít na to. Netlačte na epilátor a dělejte pomalé, jemné a rovné pohyby proti směru růstu chloupků. Abyste cítili méně tahání při epilaci, je lepší pokožku ve směru epilace napínat, čímž pomůžete i tomu, aby epilace byla efektivnější. Pokud i tak budete cítit výraznou bolest, pak můžete sáhnout po klasickém sáčku s chladícím gelem a pokožku vždy nejprve nachladit. Nicméně je potřeba si uvědomit, že na epilaci si potřebuje pokožka zvyknout, obvykle k tomu dojde už po několika ošetřeních a Vy budete moci zahodit chladící polštářek a zvýšit i rychlost epilace. V případě, že máte epilátor, který umožňuje použití ve vodě, pak to v začátcích určitě využijte, protože voda sníží citlivost pokožky při epilaci.

Při první epilaci se nejprve zaměřte na oblasti, kde je pokožka nejméně citlivá. Obvykle to jsou lýtkové nebo holenní části nohou. Po chvíli můžete přejít na kotník a koleno, kde může být epilace bolestivější.

Po epilaci si namažte ošetřená místa zklidňujícím krémem. Pokud na pokožce uvidíte červené flíčky, tak se nelekejte, zmizí do několika hodin, nejpozději do druhého dne. Někdo se po epilaci může setkat s problémem zarůstajících chloupků. Pokud se to bude týkat i Vás, věnujte pozornost již zmíněnému peelingu pokožky.

3

Těšte se z hladké pokožky

Nebojte se používat epilátor, i když Vás může děsit, že se pomocí něj chloupky vytrhávají. Pokožka si velice rychle zvykne a Vy už se pak jenom budete radovat z hladce oholené pokožky, která bude Vaším nejlepším módním doplňkem.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: Anonym
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se zbavit emočního hladu
Snažíte se dát přebytečná kila dolů, ale nejde to. Z ničeho nic vás tu a tam přepadne tak hrozný hlad, že mu prostě nedokážete odolat. Pokud je to jen…
Jak odstranit zubní kámen
Zubní kámen není pouze nevzhledný, ale stojí i za celou řadou dalších problémů. Podporuje vznik paradentózy, stojí za zápachem z úst, vznikají kazy zu…
Jak na citlivé zubní krčky
Jak na citlivé zubní krčky | rady a tipy. Jakmile zuby začnou bolet, je zle. Často si myslíme, že jde o zubní kaz, ale někdy jsou na vině bolavé, obna…
Jak poznat, že jsme meteosenzitivní
Jak poznat, že jsme meteosenzitivní – citliví na změnu počasí. Jsou lidé, kteří se bez předpovědi počasí neobejdou. A pak jsou tací, kteří umí spolehl…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.