Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na úspěšný prodej nemovitosti?

22. Srpen 2022
Jak na úspěšný prodej nemovitosti?

Prodat nemovitost je jedna věc. Prodat ji opravdu dobře – to už je úplně jiná záležitost. Jak nemovitost prodat co nejdříve s co nejvyšším ziskem? Máme pro vás pár tipů.

K vyšším ziskům pomůže důkladná příprava nemovitosti

Co znamená „prodat nemovitost úspěšně“? Pro většinu lidí jde především o to prodat ji za co nejvyšší cenu. Pro někoho jiného může být důležitá rychlost prodeje. Ideální je samozřejmě kombinace – prodat rychle s co nejvyšším ziskem.

Ale jak na to?

Jednou z nejdůležitějších věcí při prodeji nemovitosti je první dojem.

Prezentace prodávané nemovitosti je skutečně základ. Pokud se snažíte prodat nemovitost, která už na první pohled vypadá jako z hororu, jen těžko se úspěchu dočkáte. Přitom stačí věnovat pár hodin (nebo dnů) přípravě, a i tu nejhorší nemovitost můžete přetvořit v něčí splněný sen.

Homestaging – o co se jedná a proč ho nepodceňovat?

Homestaging je jednou ze základních praktik přípravynemovitosti na prodej. Jedná se primárně o estetickou úpravu, současně však nejde o rekonstrukci ani bytový design. Home stager se věnuje úpravě nemovitosti s dostupným materiálem.

Cílem není vytvořit nádherný designový interiér, ale neutrální, esteticky příjemný a vizuálně větší prostor. Skutečný cíl homestagingu je zaujmout co nejvíce zájemců.

Proč je profesionální homestaging důležitý? Nemovitost, kterou zpracoval opravdu zkušený home stager, se může prodat až o 36 % dráž oproti stejnému bytu, na kterém nebyly úpravy provedeny. Stejně tak se o desítky procent zv ýší i rychlost, s jakou takovou nemovitost prodáte.

První dojem vytvoříte i profesionálními fotkami a videoprohlídkou

Víte, že si první dojem zájemce vytvoří nikoliv na prohlídce, ale už při prvním pohledu na fotografie? Pokud tak věnujete spoustu hodin úsilí přípravě nemovitosti, ale podceníte profesionalitu focení, dostanete se zase na začátek a veškerá vaše práce přijde vniveč.

Profesionální fotografové dovedou nemovitost zachytit doslova v nejlepším světle. Stejně tak důležité jsou v dnešní době i videoprohlídky, díky kterým si mohou zájemci důkladně nemovitost prohlédnout už v pohodlí domova, což ušetří čas oběma stranám.

Chcete prodat nemovitost výhodně? Nebojte se realitní kanceláře

Pokud chcete prodat nemovitost s co nejvyšším ziskem a v co nejkratším čase, nejlepší možnost je obrátit se na realitní kancelář. Ta vám pomůže se vším zařizováním – od homestagingu až po smlouvy a vyřizování s úřady. Ušetříte si tak spoustu času i nervů a k tomu ještě na nemovitosti ve většině případů vyděláte až o desítky procent více.

Chcete dobře prodat? Vybírejte makléře, který vám se vším pomůže

Realitní kancelář Keller Williams má nejen mnoho zkušených makléřů, ale taképrofesionálních home stagerů, fotografů, filmařů i markeťáků, kteří se všichni podílejí na tom, aby se vaše nemovitost prodala nejen rychle, ale především za co nejvíc peněz. Pokud chcete prodat skutečně dobře, neváhejte se na Keller Williams se svou nemovitostí obrátit.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak pronajmout byt?
Jak pronajmout byt?
Máte nemovitost, ve které nebydlíte? Chcete začít s pronájmem domu či byt, ale netušíte, jak na to? Pojďme se na to společně podívat!
Jak na home staging
Jak na home staging
Při nákupu nemovitosti hrají důležitou roli emoce. Byt potřebujete prezentovat stejně jako se prezentuje jiné zboží. Pomocí důkladného bytového design…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.