Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na velikonoční vajíčka zdobená korálky

Nápadů na velikonoční dekorace není nikdy dost. Vajíčka zdobená korálky jsou jednoduchá a přitom velmi efektní. Je jen a jen na vás, jakou barevnou kombinaci zvolíte, protože barev a odstínů je na korálkovém trhu takřka nekonečné množství.

Co je potřeba

  • vajíčka (polystyrenová nebo vyfouknutá)
  • tekuté lepidlo (já používám herkules)
  • vteřinové lepidlo
  • štětec
  • špejli
  • korálky
  • nit
1

Vajíčko omotávané korálkovou nití

Korálky navlékneme na nit. Korálky volíme velmi drobné a nit přizpůsobíme jejich barvě. Bílé korálky na černé niti nejsou moc dobrý nápad, lepení totiž úplně všechno neschová. Na jedno vajíčko velikosti M budeme potřebovat cca 150 cm korálkové šňůry. Navlékněte ale raději delší. Stříhat můžete vždycky, naopak dolepování bude vidět. Konec šňůry přichytíme na konci vajíčka vteřinovým lepidlem. Můžete použít i klasické lepidlo, ale trvá dlouho, než zaschne a nemusí držet úplně nejlépe. Přece jen konec šňůry je třeba různě ohnout. Nyní namotáváme korálky. Lepidlem natíráme vajíčko (použijeme větší vrstvu) a do ní špejlí vtlačujeme korálky. Není to těžké, jen je nutné stále hlídat, jestli se vám korálky někde nerozjíždí od sebe. Na konci vajíčka přebytečný konec šňůrky odstřihnete a zbylý konec opatrně domotáme až ke špičce. Jestliže máte vyfouknuté vajíčko a zbyl vám jen malý kousek šňůrky, jednoduše ho vtlačte dovnitř a zakápněte lepidlem. Nechte zaschnout a je hotovo.

2

Vajíčka zdobená kytičkami z korálků

Jestliže umíte vyrábět nejrůznější kytičky a pásky z korálků, máte vyhráno. K nazdobení vajíčka jich totiž stačí jen malé množství a celý výsledek hned vypadá slavnostně. Zdobte bílá vajíčka nebo ta, která jste předem natřeli akrylovou barvou.

3

Když zbudou korálky...

Tato technika je velmi jednoduchá hlavně pro děti. Posbírejte všechny zbytky korálků, které doma najdete a vložte je do misky. Vajíčko pak natřete lepidlem a v korálcích ho vyválejte. Jde to lépe, pokud ho navléknete na špejli, na obou koncích zajistíte kouskem plastelíny a korálky ho posypáváte. Místo korálků můžete použít třeba obarvený písek. Vypadá to stejně efektně.

Autor: notburga
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vyrobit vajíčko z nití
Výroba (nejen) velikonočního vajíčka z nití je velmi jednoduchá. Zvládnou ji i menší děti, samozřejmě za asistence rodičů. I když výsledná dekorace pů…
Jak ozdobit vajíčko voskovým reliéfem
Voskový reliéf je původní technika zdobení českých velikonočních kraslic. Původně se používaly bílé ornamenty na barevném (nejčastěji červeném) podkla…
Jak si udělat velikonoční dekorace
Jak si udělat velikonoční dekorace | DIY. Velikonoce jsou pohyblivým svátkem a proto jsou každý rok v jinou dobu. Slaví se první neděli po 1. jarním ú…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.