Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na základní ovládání Total Commanderu | rady

17. Listopad 2020

Jak na základní ovládání Total Commanderu | rady. Minule jsme si ukázali, jak souborový manažer Total Commander naistalovat. Nyní se podíváme na několik základních prvků jeho ovládání a jeho rozsáhlých možností, kterých je opravdu nepřeberné množství.

Co je potřeba

Nainstalovaný program Total Commander

1

Dvě pracovní okna

Jak jste si již všimli, tak Total Commander (alias TC) nabízí dvě okna pro zobrazování obsahu disků. To je výhodné zejména při kopírování či přesunu souborů ze složky do složky, či z vašeho pevného disku na váš FTP účet. K pohybu mezi okny můžete použít jak překlikávání myší, tak klávesu TAB.

2

Kopírování

Jak již bylo řečeno, dvě okna jsou vhodná ke kopírování souborů z místa na místo. Můžete soubor buď jednoduše přetáhnout z okna do okna nebo soubor označit a použít klávesu F5.

3

Výběr více souborů

Kopírování souboru po souboru je zdlouhavé. Proto TC nabízí dvě možnosti. Pomocí klávesy INSERT vybereme požadované soubory nebo kombinací kláves CTRL+A zvolíme jednoduše všechny soubory v dané složce.

4

Přesunutí souborů

K přesunutí souborů použijeme stejné metody jako k jejich kopírování. Zde je však pouze jedna možnost provedení. A to stisk klávesy F6. Poté se označené soubory přesunou do složky, kterou jste vybrali v druhém okně.

5

Nová složka

Novou složku v požadovaném adresáři vytvoříte jednoduše stisknutím klávesy F7, napsáním jména do zobrazeného okna a potvrzením. Při pojmenování složek můžete využít téměř všech znaků, které vám klávesnice nabízí.

6

Mazaní souborů

Opět můžete jednoduše odstranit do koše jeden či více souborů. Označte soubory, stiskněte F8 a zvolené soubory se okamžitě přesunou do koše.

7

Pohyb v okně

K pohybu v pracovním okně můžete efektivně využívat šipky UP a DOWN (nahoru a dolů) a klávesy ENTER.

8

Velikost celého adresáře

Velikost dat uložených ve zvolené složce (adresáři) jednoduše zjistíte následovně - najeďte pomocí šipek na požadovaný adresář a stiskněte mezerník. V kolonce velikosti se pak zobrazí celková velikost složky v kB.

Autor: MTB
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si vybrat vhodný ICQ klient | rady
Jak si vybrat vhodný ICQ klient | rady. Všichni určitě rádi zůstáváme v kontaktu se svými přáteli. Nejčastějším způsobem komunikace je ICQ. Jenže, kte…
Jak využít netřesk pro zdraví | rady
Jak využít netřesk pro zdraví | rady. Netřesky bývají pro svou nenáročnost často součástí skalek. Jen málokdo však ví, že se dá netřesk používat také…
Jak změnit lékaře | rady
Jak změnit lékaře | rady. Důvodů, proč můžou chtít pacienti změnit lékaře, je více. Nejčastěji se jedná buď o stěhování, nebo o to, že jim ten předcho…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.