Přejít k hlavnímu obsahu

Jak nainstalovat operační systém | postup

Jak nainstalovat operační systém | postup

Jak nainstalovat operační systém | postup. Jednou dříve či později budete nuceni přeinstalovat váš stávající operační systém. V tomto případě se můžete obrátit na servis, známého nebo na tento článek, kde je vše vysvětleno krok po kroku.

Co je potřeba

Opereční systém a počítač, na který systém instalujeme

1

Vložíme instalační CD se systémem do mechaniky počítače. Počítač restartujeme a ještě před startem stávajícího operačního systému pomocí klávesy F2 (u některých počítačů může být jiná) vstoupíme do nastavení BIOSU. V této nabídce nastavíme, aby počítač bootoval přednostně z CD. A počítač znovu restartujeme.

2

Počítač automaticky naběhne do instalační nabídky, která je přednahrána na CD. Po odsouhlasení licenčních podmínek počítač začne "natahovat" jádro operačního systému a instalace bude rozpoznávat zapojený hardware. Po této poněkud zdlouhavé proceduře bude potřeba naformátovat disk. Naformátujte disk do souborového systému NTFS.

3

Po zdlouhavějším naformátování disku počítač začne kopírovat jádro systému a instalační soubory na zformátovaný disk. Až bude kopírování kompletní počítač se automaticky restartuje. Nyní už instalace bude pokračovat z pevného disku. Nakopírované soubory se začnou extrahovat a konfigurovat. Instalace provede ještě několik kroků, po kterých se vám spustí průvodce nastavením počítače.

4

Pomocí průvodce nastavte své osobní údaje, název počítače, specifikace počítače, uživatelské účty, čas datum. připojení k internetu... Po vyplnění všech informací jste úspěšně zvládli nainstalovat nový operační systém.

Tipy

Pokud nemáte na zakoupení licence operačního systému Windows, vyzkoušejte operační systém Linux.
Po instalaci systému si nezapomeňte nainstalovat i drivery přiložené k vašemu počítači.

Varování

Naformátováním disku ztratíte všechna data na daném disku!
Kroky mohou být v jiném pořadí, podle toho, jaký operační systém instalujete.

Autor: Gotchajan
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

gardenie jasmínovitá kvetoucí keřík
Jak pěstovat gardénii | rady
Gardénie (Gardenia) je rod rostlin z čeledi mořenovité (Rubiaceae). Jsou to beztrnné nebo trnité keře, zřídka i stromy. Rod gardénie zahrnuje asi 130…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.