Přejít k hlavnímu obsahu

Jak najít v Austrálii klokany | rady

Jak najít v Austrálii klokany | rady. Austrálie je nejmenším a také nejsušším kontinentem. Většina měst je postavena při pobřeží omývaném vodami Tichého oceánu. V největších městech, kterými jsou Sydney a Melbourne, žije téměř polovina obyvatel celé Austrálie. Tato zajímavá a pozoruhodná země přitahuje nejen běžné turisty hledající rekreační odpočinek na prosluněných plážích australského kontinentu a na jeho přilehlých ostrovech, ale i cestovatele, včetně botaniků a zoologů.

1

Do Austrálie se můžete vypravit i na vlastní pěst. Stačí si obstarat letenku na internetu, kde jsou na webových stránkách nabízeny výhodné lety. Výrazné akční slevy vyhlašují v určitých intervalech všechny cestovní kanceláře. Let do Australie je pochopitelně poněkud delší, překonáte časový posun deseti hodin, ovšem zase poznáte jiná letiště při mezipřistáních, kde si můžete nakoupit suvenýry či dárky z exotických dálek.

2

Australská města na vás na první dojem nebudou působit nijak neobvykle. Ovšem až se vydáte za jejich hranice, rázem se ocitnete v naprosto jiném světě. Australská krajina je plná extrémů a paradoxů. Ve vnitrozemí najdete spalující pouště, ale také skalnaté hřebeny pokryté sněhem.

3

Austrálie má rozlehlé národní parky a chráněné rezervace, kde se vyskytuje neuvěřitelné množství druhů rostlin a živočichů, které jinde na světě nebudete mít možnost spatřit. Kromě pouští a hor jsou na severu i tropické pralesy.

4

Pro klokany, kteří jsou snad nejznámějším symbolem Austrálie, je tento kontinent domovinou. Klokan je ve státním znaku Austrálie, je i na mincí, ale většina Australanů ho považuje za škůdce. Proto vláda stanovuje každým rokem kvótu jejich odstřelů. Nemusíte se však bát o jejich přežití, neboť je jich stále dost, abyste je mohli ve volné přírodě potkat.

5

Klokani žijí všude, ovšem záleží, jaké druhy potkáte. Mluví se až o šedesáti druzích. Největším a nejznámějším je klokan rudý, nejmenší klokánek pižmový měří jen necelých 30 cm, podobně jako klokánek králíkovitý, který žije skrytým nočním životem. S nejrozšířenějším klokanem rudým se setkáte v křovinatém buši, na písečných dunách, na mořských plážích i jinde, neboť je velice přizpůsobivý.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak zhlédnout operu v Sydney | rady
Jak zhlédnout operu v Sydney | rady. Budova opery v Sydney se stala, vedle klokana, snad nejznámějším symbolem Austrálie. Její architektonické ho…
Jak poznat Nový Zéland | rady
Jak poznat Nový Zéland | rady. Je málo míst na světě, které by oplývalo tolika přírodními krásami jako Nový Zéland. Tato země Pána prstenů, známá pro…
Jak nejlépe poznat Sydney | rady
Jak nejlépe poznat Sydney | rady. Sydney je největším australským městem a zároveň jedním z nejdůležitějších měst jižní polokoule. Toto kosmopolitní m…
Jak si užít Vánoce u moře | tipy
Jak si užít Vánoce u moře | tipy. Na položenou otázku je jednoduchá odpověď: "Dobře!" Jen rozhodnutí nebýt s rodinou na Vánoce doma je těžké. Většinou…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.