Přejít k hlavnímu obsahu

Jak nasednout na koně

Jak nasednout na koně

Vyhoupnout se do sedla je tajným snem mnohých. Jak to udělat správně a elegantně?

Co je potřeba

osedlaný kůň

případná stolička

1

Ke koni přistupujeme zleva. Spustíme třmeny, v levé ruce přidržujeme otěž a levou nohu zasuneme špičkou do něj. V případě, že je třmen vysoko, vypomůžeme si stoličkou.

2

Levou rukou se přidržujeme kohoutku, pravou rukou konce sedla. Plynulým pohybem zabereme a postavíme se do třmenu, zatímco pravou nohu přehazujeme přes koňskou záď. Činíme tak opatrně, abychom koně nekopli.

3

Dosedneme jemně. Pravou nohu zasuneme také do třmenu. Sedíme ve vyrovnané poloze, případně nastavíme správnou délku třmenů tak, aby noha byla pevná, opíráme se špičkami, paty jsou téměř v rovině se zády a hlavou. Nyní již můžeme koníka pobídnout.

Autor: lacadalet
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak osedlat koně
Jak osedlat koně
Příprava koně na vyjížďku sestává z čištění, ustrojení a kontroly. Jak správně osedlat koně? Zde je stručný, ale výstižný návod.
Jak postavit kruhovku? | rady
Jak postavit kruhovku? | rady
Jak postavit kruhovku? | rady. Pro výcvik koní se často používá kruhová ohrada. Je to praktický nástroj, protože pohyb koně neomezuje vodítko. Správná…
Jak začít s ježděním na koni | rady
Jak začít s ježděním na koni | rady
Jak začít s ježděním na koni | rady. Říká se že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. S tímto rčením musím víc než souhlasit. Navíc pohyb…
Jak bezpečně smažit a péct
Jak bezpečně smažit a péct
Vybrat si v nabídce olejů ten vhodný pro smažení a pečení není úplně jednoduché. Důležitým faktorem je stabilita oleje při vysokých teplotách a jeho k…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.