Přejít k hlavnímu obsahu

Jak nastavit domovskou stránku | rady

Jak nastavit domovskou stránku | rady

Jak nastavit domovskou stránku | rady. Většina lidí využívá některý z internetových prohlížečů a díky nim si prochází obsah internetu. Téměř každý rovněž využívá nastavení domovské stránky. Jedná se o prvotní start, díky kterému se můžeme snadno dále rozhodnout, jaké další stránky budeme procházet nebo jaké informace budeme sledovat. Nastavení domovské stránky na počítači je individuální a lze si ho přizpůsobit zcela podle vlastních potřeb. Nastavení domovské stránky je vhodné především, pokud používáte počítač sami. Jak domovskou stránku nastavit? Pomůžou následující řádky.

1

Nejprve si vyberte, jakou stránku chcete nastavit jako domovskou. Měla by to být stránka, která vám bude rozcestníkem pro vyhledávání. Nejčastěji se zvolí oficiální stránka internetového prohlížeče, u kterého máte založený i email, nebo váš oblíbený webový portál. Centrum.cz a domovská stránka nebo nastavit jako domovskou stránku Seznam.cz? Nejlépe vyberte tu službu, u níž máte svoji e-mailovou schránku.

2

Jednou z možností je nastavení domovské stránky přímo v počítači. V počítači si otevřete “Ovládací panely“, v nich si zvolte “Síť a Internet“, následně “Možnosti internetu“. Zobrazí se vám okno, ve kterém máte kartu “Obecné“ a v ní se nachází nastavení domovské stránky. V drobném okénku máte zapsanou aktuální domovskou stránku. Pokud chcete jinou, tak jednoduše zkopírujte URL adresu stránky, kterou chcete jako domovskou, a vložte jí namísto té stávající. Potvrďte změnu a máte domovskou stránku nastavenou.

3

Domovskou stránku můžete nastavit i ve svém prohlížeči a to tím, že v prohlížeči opět naleznete stránku, kterou chcete nastavit jako domovskou. Následně zvolíte nastavení, to najdete buď v horní ovládací liště prohlížeče, nebo v jeho pravém horním rohu. V nastavení si najdeme nastavení domovské stránky a potvrdíme, že chceme použít tu, na které se nacházíme. Každý prohlížeč disponuje tímto nastavením, některé ho mají pouze umístěné na jiném místě.

4

Jestliže jste v zaměstnání či ve škole a domovská stránka vám nejde nastavit, tak je možné, že má k tomuto úkonu oprávnění pouze správce sítě. Jestliže budete chtít domovskou stránku nastavit, tak je vhodné ho kontaktovat.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak porovnat úvěry na trhu | rady
Jak porovnat úvěry na trhu | rady
Jak porovnat úvěry na trhu | rady. Zájemci o úvěr dělají mnoho chyb. Kupříkladu si nepřečtou obchodní podmínky anebo se domnívají, že banky poskytují…
Jak nainstalovat Skype | postup
Jak nainstalovat Skype | postup
Jak nainstalovat Skype | postup. Přestože má každý z nás osobní mobilní telefon a ceny tarifů a volání již nejsou přehnaně vysoké, tak jako tomu bylo…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.