Co je potřeba

olej, olejnička, molitan, filc

1

Pokud se tyto problémy objeví brzy po tom, co jsme postel zakoupili, mohlo by se jednat o konstrukční či jinou vadu. V takovém případě je lepší lůžko reklamovat.

2

Někdy je na vině stáří materiálu. Zejména u starších dřevěných postelí se může materiál sesychat a dochází k jeho smršťování. To platí hlavně pro palandy a postele, které máme na chalupě, ale nejezdíme tam po celý rok. Velké výkyvy v teplotě v místnosti se mohou podílet na tom, že dřevo hodně pracuje.

3

Nenechali jste u sebe přespat návštěvu, která má oproti vám nadváhu? Možná si to ani neuvědomujete, ale někdy začne postel vrzat, když ji příliš zatížíme. Stává se, že postel nevrže, když na ní spíme, ale jen v okamžiku, kdy vstáváme nebo si leháme. V takovém případě jde o to, že ji vsedě příliš zatížíme, zatímco když ležíme, naše hmotnost se rozloží na větší plochu.

4

Chceme-li otravný zvuk eliminovat, musíme nejprve určit, odkud pochází. Někdy je složité najít přesně místo, kde vzniká. Nejprve si ověřte, jestli vrže tělo postele nebo zda není na vině rošt.

Jestliže se dřevo rozpíná, dvě plochy se o sebe otírají a vydávají nepříjemný zvuk, pomůže olejnička s troškou oleje. Jakmile tyto plochy ošetříme, tření se zmírní nebo zmizí úplně. Domácí kontrola někdy odhalí, že po delším používání se vůči sobě posunou některé části postele, které do sebe narážejí. Pokud to jde, vyplňte mezeru mezi nimi tenkou vrstvou molitanu nebo ji vypodložte filcovou podložkou. Ta se prodává v obchodech a nůžkami vystřihněte požadovaný tvar.

5

Někdy je na vině špatné sešroubování dílů, proto je užitečné neutahovat šrouby příliš, ale ani je nenechávat uvolněné. Oba extrémy mohou vyvolat nežádoucí změny a tím pádem i zvuky.

Varování

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
5
Average: 5 (1 vote)