Přejít k hlavnímu obsahu

Jak odstranit vrzání u postele | rady a tipy

25. Duben 2019

Jak odstranit vrzání u postele | rady a tipy. Když uléháme do postele, chceme se kvalitně vyspat a odpočinout si. Někdy se ale objeví překážky. Třeba když při sebemenším pohybu postel vrže, a to nás budí. Co je příčinou? Jak nepříjemné vrzání u postele odstranit?

Co je potřeba

olej, olejnička, molitan, filc

1

Pokud se tyto problémy objeví brzy po tom, co jsme postel zakoupili, mohlo by se jednat o konstrukční či jinou vadu. V takovém případě je lepší lůžko reklamovat.

2

Někdy je na vině stáří materiálu. Zejména u starších dřevěných postelí se může materiál sesychat a dochází k jeho smršťování. To platí hlavně pro palandy a postele, které máme na chalupě, ale nejezdíme tam po celý rok. Velké výkyvy v teplotě v místnosti se mohou podílet na tom, že dřevo hodně pracuje.

3

Nenechali jste u sebe přespat návštěvu, která má oproti vám nadváhu? Možná si to ani neuvědomujete, ale někdy začne postel vrzat, když ji příliš zatížímeStává se, že postel nevrže, když na ní spíme, ale jen v okamžiku, kdy vstáváme nebo si leháme. V takovém případě jde o to, že ji vsedě příliš zatížíme, zatímco když ležíme, naše hmotnost se rozloží na větší plochu.

4

Chceme-li otravný zvuk eliminovat, musíme nejprve určit, odkud pochází. Někdy je složité najít přesně místo, kde vzniká. Nejprve si ověřte, jestli vrže tělo postele nebo zda není na vině rošt.

Jestliže se dřevo rozpíná, dvě plochy se o sebe otírají a vydávají nepříjemný zvuk, pomůže olejnička s troškou oleje. Jakmile tyto plochy ošetříme, tření se zmírní nebo zmizí úplně. Domácí kontrola někdy odhalí, že po delším používání se vůči sobě posunou některé části postele, které do sebe narážejí. Pokud to jde, vyplňte mezeru mezi nimi tenkou vrstvou molitanu nebo ji vypodložte filcovou podložkou. Ta se prodává v obchodech a nůžkami vystřihněte požadovaný tvar.

5

Někdy je na vině špatné sešroubování dílů, proto je užitečné neutahovat šrouby příliš, ale ani je nenechávat uvolněné. Oba extrémy mohou vyvolat nežádoucí změny a tím pádem i zvuky.

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak škrobit prádlo | rady a tipy
Jak škrobit prádlo | rady a tipy. Škrobení prádla praktikovaly především naše babičky a dobře věděly proč. Škrob totiž prádlo obalí a chrání před umaš…
Jak pěstovat tlustici
Jak pěstovat tlustici | rady a tipy. Když budete vědět, jak na to, pokojová rostlina tlustice vejčitá se vám odmění svou krásou. Při správné péči jde…
Jak se správně stravovat v létě
Jak se správně stravovat v létě | rady a tipy. Léto s sebou přináší nejrůznější kulturní akce, grilování a s nimi spojené nezdravé pokrmy a…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.