Přejít k hlavnímu obsahu

Jak otevřít zamrzlé dveře automobilu | rady

Jak otevřít zamrzlé dveře automobilu | rady. V zimním období se velice často stává, že přijdeme ráno k autu a zjistíme, že zámky jsou zamrzlé, nejdou odemknout. Zde je pár návodů na to, jak si s daným problémem poradit.

1

Zamrzlý zámek dvířek automobilu snadněji otevřeme, když klíč nahřejeme rozžehnutou zápalkou nebo zapalovačem (lze použít u starších automobilů – u klíčů bez elektronického čipu). Horký klíč zasuneme do zámku a necháme ho několik vteřin v klidu, aby se teplo převedlo na okolní kov. Podle potřeby tento proces několikrát opakujeme, dokud se klíč nezačne normálně otáčet. Rozhodně nepoužíváme sílu, klíč by se mohl zlomit.

2

V prodejně autodoplňků můžeme také zakoupit odmrazovač zámku. Je to malá aerosolová nádobka, z níž se rozmrazovací tekutina vstříkne do zámku. Odmrazování touto metodou většinou trvá déle, než rozmrazování pomocí zahřátého klíče.

3

Při mytí auta v zimním období přelepíme klíčové dírky lepicí páskou, aby do nich nenatekla voda. Dobře naolejované zámky také zabraňují zamrznutí zámku, protože olej nezamrzne. Do klíčové dírky vpravíme pár kapek oleje (olej určený pro údržbu automobilových zámků, olej na šicí stroje) nebo olejem potřeme klíč a zasuneme do zámku.

4

Pokud zamrzne západka dveřního zámku, vetšinou ji můžeme uvolnit opakovaným stisknutím kliky nebo knoflíku zamykání zvnitřku vozu. Pokud to nepomůže, nastříkáme rozmrazovač do prostoru nad západkou mezi dveřmi a středním sloupkem.

Dveře nepřimrznou ke gumovému těsnění, pokud toto před zimou natřeme glycerinem.

  • Pokud odcházíte v zimním období od auta, ujistěte se, že máte rozmrazovač zámků v kapse a ne v zamčeném autě.

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

Klíčová slova: automobil zámek rozmrazování
Autor: Martin007
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.