Přejít k hlavnímu obsahu

Jak pečovat o dětské vlásky

Jak pečovat o dětské vlásky

Jak pečovat o dětské vlásky | rady a tipy. V prvních dnech po příchodu z porodnice je novorozenec logicky středem zájmu a pozornosti. Prakticky vše se točí okolo miminka. Krmení, přebalování, vycházky, koupání a další péče o nového člena rodiny zabere rodičům spoustu času. Ne všichni rodiče si však vědí rady třeba s tím, jak pečovat o dětské vlasy a pokožku hlavy u hodně malého potomka. V čem je to jiné?

Co je potřeba

  • kvalitní dětské mýdlo
  • kvalitní dětský šampón 
  • dětský kartáč na rozčesávání vlásků
1

Pokud jde o čerstvě narozené miminko, vystačíme si v péči o vlásky s tím, co máme doma. Hlavičku udržujeme v čistotě při běžném koupání. Opláchneme ji a podle potřeby použijeme mýdlo, kterým omýváme tělíčko dítěte. Šampon není v prvních týdnech vyloženě nutný. Jakmile miminko při koupání položíme do vaničky na speciální lehátko, nejprve opláchneme hlavičku. Dáváme pozor na to, aby se voda nedostala dítěti do očí. Vlásky pak umyjeme mýdlem a opatrně opláchneme.

2

Po koupání novorozence šetrně osušíme, což platí i pro vlásky. Malé děti se od sebe liší tím, jak husté a dlouhé vlásky bezprostředně po narození mají. Nicméně ty jim postupně vypadají a jsou nahrazeny vlasy novými. V každém případě jich však mají zkraje málo, a protože jsou krátké, uschnou rychle.

3

Když je dítě větší, poohlédneme se po vhodném dětském šamponu. Ideální je, když obsahuje co nejméně chemických látek a je přírodního charakteru. Může se stát, zejména když je dítě ekzematik, že výběr vhodného šamponu bude trvat o něco déle.

4

Vlásky rozčesáváme opatrně, aby to netahalo a aby se nezacuchaly. V obchodech se dají koupit speciální kartáče pro nejmenší. Kromě těch, které mají štětinky z nylonu, se do popředí zájmu dostávají i takové, kde byl místo nylonu použit přírodní materiál. Jednotlivé štětinky jsou na koncích zaoblené, aby neškrábaly. Při česání příjemně masírují dětskou pokožku, a tak stimulují růst dalších vlásků. Při nákupu můžete narazit například na kartáče s extra měkkými štětinami z kozí srsti. Rukojeť bývá dřevěná, aby vlásky při česání neelektrizovaly.

Tipy

  • Vybírejte takovou dětskou kosmetiku, která je prověřená, kvalitní a která je určena skutečně těm nejmenším.
  • Při nákupu kartáčů na česání vlásků přihlédněte nejen k tomu, aby štětiny byly kvalitní, ale aby se vám také rukojeť dobře držela.

Varování

Vyhýbejte se výrobkům, které jsou neznámého původu a kde neznáte jejich složení.

Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jablečné muffiny
Jak upéct jablečné muffiny - recept
Máte rádi vláčné buchty a koláče? Rádi si vezmete jeden kus, bez toho aniž byste jej museli ukrojit? Muffiny patří k moučníkům, které milují dosp…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.