Přejít k hlavnímu obsahu

Jak pečovat o funkční prádlo | rady

Jak pečovat o funkční prádlo | rady

Jak pečovat o funkční prádlo | rady. Pokud jste se rozhodli investovat do funkčního prádla (termoprádla), rozhodně byste měli o něj také vhodně pečovat. Dodržíte-li zásady správné péče o funkční prádlo, bude vám spolehlivě sloužit a prodloužíte jeho životnost. Nevhodné praní nebo žehlení funkční prádlo nevratně poškodí, s užitnými funkcemi termoprádla se tak můžete rozloučit. Jak se o funkční prádlo starat a jak o něj vhodně pečovat, vám přiblíží následující řádky v návodu.

Co je potřeba

funkční prádlo

1

Funkční prádlo není levná záležitost. Budete-li se o něj vhodně starat, poslouží své funkci i několik let. V prvé řadě se seznamte s pokyny pro praní a žehlení uvedenými na etiketě termoprádla.

2

Funkční prádlo je třeba vyprat, i když je suché a jeho funkcí je odvádět pot z těla pryč. Při vypařování potu se v termoprádle udržují také částečky vypocené soli a jiné nečistoty, které mohou způsobit nevzhledné skvrny. Funkční prádlo je možné prát v pračce, ale pozor: jen do 40 °C a v některém ze šetrných pracích programů. Nejšetrnější praní je v ruce.

3

Funkční prádlo nepereme v běžném pracím prášku a nepoužíváme ani aviváž nebo změkčovače vody. Doporučuji prát v prostředcích určených pro praní membránového oblečení, příkladem je například Tech Wash od společnosti Nikwax. Aviváže a změkčovače vody narušují strukturu vláken, snižují jejich pevnost a kapilární výkon. Pozor na prací prášky, které aviváž obsahují.

4

V případě, že použité termoprádlo je hodně znečištěné, použijeme kartáč a vlažný mýdlový roztok, kterými nejprve vyčistíte znečištěná místa (nejčastěji to je límec, rukávy nebo konec nohavic). Termoprádlo v pereme vždy naruby. Chráníme jej před případným žmolkováním.

5

Po vyprání necháme funkční prádlo volně vyschnout. Nepoužíváme sušičku v pračce ani jiné sušicí programy. Termoprádlo po vyprání schne velmi rychle.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak uvázat mašli do vlasů | rady
Jak uvázat mašli do vlasů | rady
Jak uvázat mašli do vlasů | rady. Jenom málokterá žena či dívka chce vypadat stále stejně. Tak proč se neozvláštnit. Přitom není nutné investovat velk…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.