Přejít k hlavnímu obsahu

Jak pěstovat česnekovou trávu | rady

Jak pěstovat česnekovou trávu | rady. Česneková tráva je netradiční bujná trsnatá bylinka, původem pocházející z Jižní Afriky. Tam ji místní obyvatelé používají jako léčivou bylinu proti nachlazení nebo migréně. Listy česnekové trávy mají chuť česneku, jsou jedlé a vhodné na zdobení pomazánek. Česnekovou trávu v kuchyni používáme jako pažitku, sklízíme celoročně odříznutím si množství, které potřebujeme. Výhodou je, že po konzumaci česnekové trávy není tolik cítit z úst. Česneková tráva je okrasnou i jedlou bylinkou, zároveň poslouží na zahradě jako odpuzovač krtků a hrabošů.

1

Pěstování česnekové trávy

Česnekovou trávu pěstujeme na slunném místě v propustném substrátu určeném pro pokojové rostliny. Česneková tráva je přenosná rostlina, v létě ji pěstujeme na zahradě, přes zimu přemístíme do bytu nebo domu. Není totiž příliš odolná vůči zimě. Můžeme ji ale pěstovat jako jednoletou. Pravidelně zaléváme, ale pěstební substrát nepřemokřujeme. Fialové květy rozkvétají v pozdním létě. Rostlina dosahuje výšky 50 až 60 cm. Semena česnekové trávy lze koupit např. v osvědčeném e-shopu zahrádkářů Osiva-semena.cz. Hnojíme hnojivem na pokojové rostliny.

2

Využití česnekové trávy

Lístky česnekové trávy můžeme jen tak přikusovat čerstvé, nemusíme se tak obávat, že přijdeme o cenné látky v bylince obsažené. Česnekovou trávu můžeme využít jako přílohu k masu a bramborám, listy se podusí a používají jako špenát. Česnekovou trávu využívejte v kuchyni všude tam, kde využíváte pažitku – třeba do pomazánek nebo salátů, a místo česneku. Můžeme mrazit.

Doporučujeme nakupovat osivo a semena u osvědčeného prodejce Osiva-semena.cz. E-shop nabízí přes 1000 druhů netradičních kultivarů semen exotických rostlin, léčivých a aromatických bylin, palem vhodných i do našeho podnebí, kvetoucích rostlin nádherných barev, vůní a tvarů, tradiční i netradiční zeleniny a užitkových rostlin. Nízké ceny a krátké doby doručení, nakupování z pohodlí Vašeho domova.
Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak doma pěstovat zelené koření | rady
Jak doma pěstovat zelené koření | rady. V zeleném koření spatřovali naši předkové především zjara záruku dobrého zdraví. I když nás už netrápí jarní ú…
Jak na domácí kopřivový med | recept
Kopřivový med | recept. Med smíchaný se šťávou z májových kopřiv je skvělý pro jarní detoxikaci, čistí krev, pomáhá při chudokrevnosti a posiluje imun…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.