Přejít k hlavnímu obsahu

Jak používat pepřový sprej | návod

Jak používat pepřový sprej | návod. Pohybujete se v nočních hodinách na osamělých místech? Bojíte se, že se stanete obětí loupežného přepadení? Nebo chcete zlepšit své bezpečí? Ať odpovíte jakkoli, nejspíš uvažujete o tom, že si pořídíte třeba pepřový sprej. Jde o nejčastěji užívaný obranný prostředek, který je cenově dostupný. Ženám se vejde do kabelky nebo do kapsy, není těžký a manipulace s ním je snadná. Když se ocitnete na nebezpečném místě, mějte sprej v ruce, ať neztrácíte čas.

Co je potřeba

pepřový sprej

1

Když se ocitnete na nebezpečném místě, mějte sprej v ruce, ať neztrácíte čas.

Pepřový sprej funguje rychle, je účinný, působí na každého, ale liší se intenzita. Záleží na tom, kam útočníka zasáhnete, z jaké vzdálenosti, jakým směrem fouká vítr a jak je dotyčný člověk na dráždivou látku citlivý.

2

Ideální je namířit na obličej, nejlépe na oči, a tím dočasně nebezpečného člověka paralyzovat. Zasažení očí, respektive sliznic, trvá až desítky minut. Vždy stůjte po větru, aby vás štiplavá náplň nezasáhla. Ve chvíli, kdy sprej použijete, zadržte dech. Ideální je aplikovat několik malých dávek rychle za sebou. Pak co nejdříve zasažené místo opusťte.

3

Pepřový sprej vám pomůže na otevřeném prostranství. Rozhodně se nedoporučuje použít ho v autě, ve výtahu, v místnosti nebo v jakémkoli malém, uzavřeném prostoru. Také dávejte pozor na to, aby vám ho útočník nevytrhl z ruky a nepoužil proti vám.

K nejsilnější bolesti a ochromení dochází okamžitě, postupně pak potíže odeznívají. K těm nejběžnějším patří pálení očí, slzení, nekontrolovatelný, dráždivý kašel. Pokožka je podrážděná, někomu se spouští rýma doprovázená silným kýcháním. Tato štiplavá látka se nedá vypláchnout vodou. Musíme proto počkat, až potíže odezní.

4

Jako účinná látka se používá kapsaicin a nevede k trvalému poškození očí. Postará se ale o to, aby byl útočník dezorientovaný, oslabený a přestal svoji oběť pronásledovat nebo jí ubližovat.

Pozor na to, jak vane vítr, aby se nám samotným kapsaicin nedostal do očí. Jinak ztrácíme výhodu a náskok. Určitá zručnost a šikovnost je výhodou.

5

Pepřové spreje se liší svojí velikostí a také množstvím účinné látky. Zkontrolujte si, zda obsahuje pojistku, aby se náplň nemohla sama uvolnit, a zjistěte, do jaké maximální vzdálenosti sprej dostříkne.

Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak na úpravu bazénové vody | rady
Jak na úpravu bazénové vody | rady. Je skvělé mít vlastní bazén a užívat si jeho výhod. Tak jako o všechno je potřeba se starat, nejinak je tomu i u b…
Jak posílit imunitu otužováním | rady
Jak posílit imunitu otužováním | rady. Jak si díky otužování posílit imunitu? Nemusíme být nutně účastníkem kurzu Wima Hofa, ani typická „bába z ledu“…
Jak připravit lahodnou citronádu
Jak připravit lahodnou citronádu | recept na domácí limonádu. Citronáda slouží jako úžasné osvěžení v horkých letních dnech a navíc je zcela jedn…
Jak vybrat vhodný odstín očních stínů
Jak vybrat vhodný odstín očních stínů | rady a tipy. Nabídka barevných odstínů očních stínů je nepřeberná. Doby, kdy modré oční stíny používaly všechn…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.