Přejít k hlavnímu obsahu

Jak převážet oblečení bezpečně?

27. Říjen 2020
Jak převážet oblečení bezpečně?

Někdo si cestování užívá, jiný by ho nejradši celé prospal a vzbudil se až v cílové destinaci. Jestliže nevlastníte soukromý tryskáč, vlak nebo dodávku, musíte se vždy snažit si do kufru zabalit jen to nejnutnější. Co ale dělat v případech, kdy oblečení nemůžete jen tak poskládat a hodit do zavazadla?

Záleží na tom, jaký kus oblečení převážíte

Pravděpodobně nejvíce záleží na tom, jaké je roční období nebo v jaké souvislosti cestuje. Pokud cestujete na dovolenou, nemá smysl nějak výrazně řešit to, že se vám oblečení zmačká. Klasická trička, kalhoty nebo svetry se dají hezky a prakticky složit tak, aby se předešlo jejich pokrčení.

Náš tip:

Chcete, aby vaše trička byla po vytažení z kufru jako ze škatulky? Nepokládejte je do zavazadla v klasickém obdélníkovém tvaru. Raději je smotejte do ruličky a naskládejte je na dno kufru vedle sebe. Pokrčí se vám úplně minimálne nebo vůbec.

Pomocník nejvyššího kalibru

Někde vám ale ruličky nebo jiné tipy a triky z internetu stačit nebudou. Tady přichází na scénu vaky na oblečení. Ty propracovanější mají otvor na ramínko, takže si je můžete pověsit. Pokud se vám nebude chtít vak držet celou dobu v ruce, můžete ho přeložit na půl a položit na kufr.

Vaky na oblečení z netkané textilie chrání nejen před zmačkáním, ale také před prachem, nečistotami, okolními vlivy (déšť, vítr apod.) a také před drobným poškozením. Díky tomu, že je textilie prodyšná, oděvy mohou dýchat a nevstřebávat pachy jako je tomu u některých umělých materiálů.

Jak převážet oblečení bezpečně?
1

Kdy po vaku na oblečení sáhnout?

Cestuje na firemní schůzku, ples nebo svatbu? Vak na oblečení rozhodně potřebuje váš:

  • Oblek, sako,
  • šaty,
  • kostýmek,
  • svatební šaty,
  • košile.
2

Rada na závěr

Stejně jako nemáte rádi balení, vybalování je na tom s oblibou dost podobně. Možná ještě hůř. V každém případě ale platí jasné pravidlo ─ co nejdříve vše vybalit a pověsit na ramínko. Třeba že vám to bude připadat jako zbytečné, gravitace dokáže udělat svoje.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak poznat Lipno a na jak dlouho zůstat?
Jak poznat Lipno a na jak dlouho zůstat?
Lipno známe díky vodní nádrži, které se říká lipenské jezero a právem si vysloužilo označení jihočeské moře. V jeho širém okolí a na hladině vody je s…
Jak si zpříjemnit návrat z dovolené
Jak si zpříjemnit návrat z dovolené
Jak si zpříjemnit návrat z dovolené | rady a tipy. Dovolená s sebou přináší odpočinek, nové zážitky a pozitivní energii. Domov a jeho atmosf…
Jak poznat a užít si hrad Bouzov | tipy
Jak poznat a užít si hrad Bouzov | tipy
Hrad Bouzov | tip na rodinný výlet. Není to hrad „jako z pohádky“. Je to hrad z pohádky, a ne z jedné. K hradní věži přilétal za Jasněnkou okřídlený š…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.