Přejít k hlavnímu obsahu

Jak připojit PC k HDMI TV | rady

Jak připojit PC k HDMI TV | rady. Širokopásmové připojení k internetu umožňuje uživatelům sledovat oblíbené filmy, seriály nebo televizní pořady online na počítači. Co když si ale budeme chtít vychutnat zábavu na internetu sledováním na velké televizní obrazovce třeba v obývacím pokoji? Pak stačí připojit PC k TV HDMI (HDMI podporuje přenos videa ve standardní, rozšířené nebo HD kvalitě). Přečtěte si postup, jak PC k HDMI televizi úspěšně připojit.

1

Vypněte počítač a otočte jej tak, abyste viděli zadní stranu přístroje. Najděte kabel, který vychází z monitoru počítače a sledujte jej až k zadní části PC. Kabel bude zapojen do výstupu grafické karty, která bude buď 15-pin VGA, nebo 29-pin DVI portem. Na novějších přístrojích najdete HDMI port přímo na kartě.

2

Vyberte připojení pro video výstup. Pokud váš počítač má HDMI port, můžete jednoduše připojit kabel HDMI mezi počítačem a televizorem. Pokud máte v počítači pouze jeden video výstup - a ten nebude využit pouze pro připojení k televizi, pak stačí investovat do nové grafické karty. Kupte si buď DVI nebo HDMI výstup a nainstalujte jej do volného slotu podle přiložených pokynů výrobce. Pokud máte v úmyslu použít VGA výstup, pak budete potřebovat formáty konvertovat.

3

Připojte kabel HDMI od televize k počítači. Je-li to nutné, nainstalujte vhodný adaptér nebo konvertor do počítače. Není-li váš počítač opatřen HDMI výstupem, pamatujme, že HDMI přenáší zvuk i video. Budete tedy potřebovat zapojit zvukovou kartu a popřípadě použít adaptér.

4

Restartujte počítač a nastavte obrazovku volbou Ovládací panely z nabídky Start. Dvakrát klikněte na Obrazovku a pak na Nastavení. V příručce televizoru naleznete informaci, jaký formát rozlišení obrazovky podporuje. Proveďte konfiguraci v záložce Nastavení a nastavte i obnovovací frekvenci. HDMI TV můžete samozřejmě používat jako druhý monitor. Nastavte si proto, zda chcete sledovat stejný obsah, nebo využijte režim, aby obrazovky pracovaly na sobě nezávisle.

5

Restartujte počítač, aby se změny uložily. Nyní si můžete sednout na gauč a filmy online sledovat na své televizi.

Využití bezdrátové myši a bezdrátové klávesnice je už třešničkou na dortu, která vám umožní řídit počítač z dálky.
Stisknutím tlačítka SimpLink na vašem ovladači můžete kontrolovat a ovládat všechny přístroje propojené s HDMI.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si vyrobit gel na praní
Domácí prací gel jistě potěší každého, kdo chce ušetřit nejen peníze, ale i životní prostředí. Tento ekologicky šetrný prací prostředek z mýdla a prac…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.