Přejít k hlavnímu obsahu

Jak a proč získávat informace o developerských projektech

23. Březen 2023

Informace o developerských projektech jsou důležité a hrají zásadní roli téměř ve všem, co děláme v moderní společnosti. Umožňují nám správně se rozhodnout. Pokud se dostaneme ve správnou dobu k dostatku aktuálních informací o developerských projektech, máme nejen konkurenční výhodu, ale také ušetříme finance.

Aktuální informace k developerským projektům

Znát developerské projekty Praha i jiné včas, může být důležité pro každého. Jako první budeme vědět o lokalitě nebo o velikosti objektu. Díky tomu je možné efektivně plánovat, ať už byt pro svou potřebu, nebo nákup investiční nemovitosti. V případě investičního záměru je možné efektivněji smlouvat s developerem o ceně. Ti jsou ochotnější snížit cenu ještě před výstavbou spíše, než když nabízí k prodeji poslední byty. A banky také nabízí na byty developerských projektů výhodnější úrok.

Pokud se nechystáte kupovat byt, ale v dané lokalitě žijete, bude se vám hodit vědět, že zde bude brzy zahájena stavba, abyste se připravili na případná omezení a diskomfort spojený se stavebními pracemi. Tyto i další informace zjistíte díky RSP – Registru stavebních projektů.

Informační systém s databází o developerských projektech

Získávat relevantní informace zaměřené na developerské projekty, je velmi náročné. Každý podnikatelský subjekt si je vědom jejich důležitosti, a tak si je bedlivě střeží. Pokud získáme relevantní údaje s předstihem, přinášíme si výraznou výhodu v konkurenčním souboji.

Dříve bylo získávání informací k developerským projektům mnohem náročnější, stejně jako sdílení těchto informací jen s těmi, pro které byly určeny. Za tímto účelem byly vytvářeny velké fyzické kartotéky, avšak to bylo náročné prostorově i časově. Dnes už má každá instituce svůj informační systém. Kompetentní osoba tak vyhledá díky filtru jednoduše potřebné informace v počítačové databázi. Všechna odvětví mohou využít RSP aplikaci k svému prospěchu.

RSP - místo, kde se dozvíte více o připravovaných stavebních zakázkách

Velmi výrazně se projevuje důležitost informací ve stavebnictví. Když dodavatelé materiálů a služeb vědí s předstihem o plánovaných developerských projektech, mají pak větší šance být při výstavbě zahrnuty do činností kolem tohoto projektu. A právě proto je dobré sledovat Registr stavebních projektů. Označuje se i zkratkou RSP a jde o databázi stavebních zakázek, která obsahuje minimálně 95 % připravovaných a probíhajících akcí u nás i na Slovensku. Její správce každý den telefonicky zjišťuje všechna data o stavebních zakázkách, projektech a připravovaných stavbách, aby zákazníci měli prostřednictvím registru vždy čerstvé a správné informace.

Najít je možné developerské projekty jak ve velkých městech, např. v Praze, Brně, Bratislavě, ale i menších městech, jako jsou Ostrava, Jihlava, Plzeň, Liberec nebo třeba Košice, Banská Bystrica…

Díky RSP budete i vy v centru dění a budete přesně vědět, kde probíhá nebo bude probíhat nějaký developerský projekt. Tyto informace budete moci využít dle vašich potřeb.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

skříň dekor mramor
Jak použít mramor v obývacím pokoji?
Mramor se v architektonickém světě využívá už po staletí. Čím dál častěji se s ním setkáváme i v moderních interiérech, takže se přirozeně nabízí otáz…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.